nova-auta-si-od-roku-2018-v-pripade-nehody-samy-zavolaji-pomoc
PCTuning Novinka

Nová auta si od roku 2018 v případě nehody samy zavolají pomoc

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
1. 5. 2015 19:30 9 Sdílej:

Evropský parlament schválil zákon, který udává, že všechna auta vyrobená po roce 2018 by měla být schopná zavolat si pomoc v případě, že havarují.

Reklama
Reklama

O nahlašování nehod by se měl postarat autonomní systém eCall. Ten automaticky poskytne všechny důležité informace záchranným službám. Tento systém by měl přispět ke snížení úmrtnosti na silnicích, neboť až na minimum sníží interval mezi nahlášením nehody a výjezdem záchranných složek.

Z dostupných informací je dále patrné, že eCall bude veřejnou službou, která bude k dispozici každému majiteli nového automobilu bez ohledu na značku a cenu. Systém vyjde přibližně na 800 korun, takže nezvýší celkové náklady na výrobu.

Jako většina technologických novinek tohoto druhu, má i eCall svoje odpůrce. Těm se nelíbí, že systém by mohl být zneužívaný ke sběru citlivých informací. eCall by však měl být navržený jako pasivní, což znamená, že začne komunikovat až v případě nehody. Co na tuhle inovaci říkáte vy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning