nova-konzole-microsoftu-bude-mit-brutalni-vykon-vyjde-pristi-rok
Novinka Nová konzole Microsoftu bude mít brutální výkon. Vyjde příští rok

Nová konzole Microsoftu bude mít brutální výkon. Vyjde příští rok

Mirek Kočí

Mirek Kočí

13. 6. 2019 13:00 6

Microsoft pracuje na nové herní konzoli. Další generace Xboxu nese kódové označení Scarlett. Jak bude vypadat, je zatím tajemstvím, na veletrhu E3 jsme se alespoň dočkali několika podrobností o výbavě a výkonu této novinky.

Reklama

Základem konzole bude procesor AMD Ryzen s nejnovější architekturou Zen 2, doplněný o grafickou kartu Navi s pamětí GDDR6 a SSD, který se postará o rychlé načítání her. Systém má podporovat rozlišení až 8K (většina her ale zřejmě poběží ve 4K) a měl by zvládnout obraz vykreslovat i ve 120 snímcích za sekundu.

Podporována bude stále populárnější technologie ray tracing a těšit se údajně můžeme na čtyřnásobný výpočetní výkon oproti Xboxu One X a desetinásobný grafický výkon oproti standardnímu Xboxu One. Dobrou zprávou pro všechny, kteří mají rádi vystavené krabičky anebo si přehrávají blu-ray filmy je, že Scarlett dostane optickou mechaniku. Díky podpoře zpětné kompatibility si už od začátku na chystané next-gen konzoli zahrajeme většinu z již vydaných populárních titulů.

K vydání Scarlett má dojít o Vánocích v roce 2020 společně s pokračováním série Halo s podtitulem Infinite. Cenu ani dostupnost nového herního systému Microsoft zatím nekomentoval.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama