nova-konzole-microsoftu-bude-mit-brutalni-vykon-vyjde-pristi-rok
Novinka Nová konzole Microsoftu bude mít brutální výkon. Vyjde příští rok

Nová konzole Microsoftu bude mít brutální výkon. Vyjde příští rok

Mirek Kočí

Mirek Kočí

13. 6. 2019 13:00 6

Microsoft pracuje na nové herní konzoli. Další generace Xboxu nese kódové označení Scarlett. Jak bude vypadat, je zatím tajemstvím, na veletrhu E3 jsme se alespoň dočkali několika podrobností o výbavě a výkonu této novinky.

Reklama
Reklama

Základem konzole bude procesor AMD Ryzen s nejnovější architekturou Zen 2, doplněný o grafickou kartu Navi s pamětí GDDR6 a SSD, který se postará o rychlé načítání her. Systém má podporovat rozlišení až 8K (většina her ale zřejmě poběží ve 4K) a měl by zvládnout obraz vykreslovat i ve 120 snímcích za sekundu.

Podporována bude stále populárnější technologie ray tracing a těšit se údajně můžeme na čtyřnásobný výpočetní výkon oproti Xboxu One X a desetinásobný grafický výkon oproti standardnímu Xboxu One. Dobrou zprávou pro všechny, kteří mají rádi vystavené krabičky anebo si přehrávají blu-ray filmy je, že Scarlett dostane optickou mechaniku. Díky podpoře zpětné kompatibility si už od začátku na chystané next-gen konzoli zahrajeme většinu z již vydaných populárních titulů.

K vydání Scarlett má dojít o Vánocích v roce 2020 společně s pokračováním série Halo s podtitulem Infinite. Cenu ani dostupnost nového herního systému Microsoft zatím nekomentoval.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning