nova-micro-atx-skrin-raijintek-styx-zamirila-do-prodeje
PCTuning Novinka

Nová micro-ATX skříň Raijintek STYX zamířila do prodeje

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
13. 8. 2015 14:45 2 Sdílej:

Společnost Raijintek má patrně většina z nás spjatou s výrobou prvků chlazení. Nedávno se však tento výrobce zaměřil také na trh s počítačovými skříněmi a jejím v pořadí pátým produktem v této oblasti se nyní stal micro-ATX model nazvaný STYX. 

Reklama
Reklama

Tato skříň, která nyní zamířila na pulty obchodů, se pochlubí jednoduchým designem, který vychází z menší, již dříve vydané skříně METIS. Jednoduchost je znát zejména na čelním panelu, který je tvořený jednolitým plechem z broušeného hliníku. Vrchní panel potom z převážné části zakrývá mřížka, skrze níž může být do skříně vháněn studený vzduch. Rozměry šasi jsou 325 × 360 × 210 mm (v × d × š), lze ji tedy s trochou nadsázky považovat za skříň typu kostka. Samotná šasi je vyrobená z oceli a panely z hliníku, díky čemuž má skříň hmotnost 4,5 kg. 

 

Raijintek se u nového modelu celkem výrazně zaměřil na chlazení a vybavil skříň celou řadou průduchů a otvorů pro instalaci ventilátorů či radiátorů vodního chlazení. O přísun vzduchu se mohou na vrchním panelu starat dva 120mm ventilátory, popřípadě jeden 240mm radiátor v případě, že uživatel zvolí vodní chlazení. Dále zde máme otvory pro 120mm ventilátor na zadním a spodním panelu. Čelní panel překvapivě nelze vybavit žádným větrákem. 

 

Na základní desky, které mohou mít buď formát micro-ATX nebo menší mini-ITX, můžeme umístit grafické karty s maximální délkou 280 mm. Vzhledem ke slušné šířce se dočkáme také 180mm prostoru pro chladič procesoru. Překvapivě bohatý je interiér také na možnost instalace disků. Dva 2,5 nebo 3,5" disky lze umístit na dno, další dva 2,5" HDD či SSD na držák základní desky a poslední dvě 3,5" nebo 2,5" úložná zařízení do odnímatelného držáku. Za čelní panel půjde umístit také jednu 5,25" slim mechaniku. 

 

Aby se ušetřilo místo v interiéru, je pozice pro PSU celkem nevšedně za čelním panelem, kam ho můžete přidělat ve vertikální poloze, přičemž zásuvka pro napájecí kabel je vyvedena tradičně dozadu. Skříni samozřejmě nechybí ani I/O panel, který se nachází nahoře a je vybaven dvojicí portů USB 3.0 a dvěma audio konektory. Sledovat svoje komponenty můžete prostřednictvím malého bočního okénka. 

 

Raijintek má ve své nabídce celkem šest barevných provedení a to černé, červené, stříbrné, modré, zelené a zlaté. Vybrat by si tak měl prakticky každý. Na našem trhu byste STYX zatím hledali pouze marně, nicméně v sousedním Německu se již prodává za cenu 90 euro, což je něco málo přes 2 400 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning