nova-rada-smartphonu-asus-zenfone-cili-na-nenarocne-uzivatele
Novinka Nová řada smartphonů Asus ZenFone cílí na nenáročné uživatele

Nová řada smartphonů Asus ZenFone cílí na nenáročné uživatele

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 1. 2014 13:30

ZenFone je nové označení chytrých telefonů od světoznámé značky Asus. Tato řada zahrnuje celkem tři modely s operačním systémem Android o velikostech úhlopříčky displeje čtyři, pět a šest palců.

Reklama

ZenFone 4 disponuje čtyřpalcovým displejem a dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2520 s frekvencí 1,2 GHz. Procesor nabízí technologii Intel Hyper-Threading, která telefonu umožní rychlou odezvu v jakékoli situaci. Smartphone se dvěma vestavěnými kamerkami váží pouze 115 gramů a bude v prodeji celkem v pěti barvách — černé, perleťově bílé, třešňově červené, modré a žluté. I proto je ZenFone 4 určen zejména mladším uživatelům.

Druhý nově představený model, ZenFone 5, nabídne již větší pětipalcový IPS panel s HD rozlišením (1280 x 720 bodů), rychlý dvoujádrový procesor a zadní kameru PixelMaster s rozlišením osm megapixelů, která vylepšuje kvalitu snímků pořízených ve špatných světelných podmínkách. Technologie GloveTouch a PenTouch zase zvyšují citlivost displeje, takže jej lze ovládat pohodlně i prsty v rukavicích nebo jakýmkoli stylusem.

Poslední novinka se jmenuje ZenFone 6. Dle dostupných informací je vybavena HD displejem, který dosahuje úhlopříčky šest palců a umožňuje proto konzumovat velké množství obsahu na jedné obrazovce.

Stejně jako model ZenFone 5 i displej ZenFone 6 vylepšují technologie GloveTouch a PenTouch. ZenFone 6 navíc obsahuje třináctimegapixelovou kameru PixelMaster. Telefony ZenFone 5 a 6 se dostanou na trh ve čtyřech barevných variantách - černé, perlově bílé, třešňově červené a šampaňské zlaté.

Zdroj: Asus TZ

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama