nove-ochranne-sklo-gorilla-glass-6-vydrzi-az-15-padu-na-zem
Novinka Nové ochranné sklo Gorilla Glass 6 vydrží až 15 pádů na zem

Nové ochranné sklo Gorilla Glass 6 vydrží až 15 pádů na zem

Martina Lipertová

Martina Lipertová

19. 7. 2018 10:00 3

Společnost Corning představila novou verzi tvrzeného skla Gorilla Glass. Jedná se o šestou řadu tvrzeného skla, které je vyvinuté ze „zcela nového materiálu“ a mělo by vydržet hned několik pádů na zem.  

Reklama

Corning uvádí, že Gorilla Glass 6 se zlomilo až po 15 pádech na zem z výšky 1 metru, což je dvakrát více pádů, s nimiž si oficiálně dokázal poradit jeho předchůdce Gorilla Glass 5. Schopnost odolávat poškrábání je pak stejná, jako jeho předchůdce. Označení "lepší" tedy platí pouze v tom případě, že vás u tvrzených skel zajímá pouze počet pádů na zem.

Nové ochranné sklo Gorilla Glass 6 vydrží až 15 pádů na zem
i Zdroj: PCTuning.cz

„Gorilla Glass 6 má zcela nové složení skla, které může být chemicky zesíleno, aby poskytlo výrazně vyšší úroveň stlačení, než je u skla Gorilla Glass 5. Díky tomu je Gorilla Glass 6 odolnější.“ Uvedl John Bayne, viceprezident společnosti Corning Gorilla Glass.

Corning uvádí, že lidem telefon spadne v průměru 7× ročně, přičemž ve více než 50% případů telefon padá z výšky okolo 1 metru. Tvrzená skla Gorilla Glass se již dostalo do více než 6 miliard zařízení, které jsou vyráběny pod hlavičkou více než 45 značek.

Gorilla Glass 6 se do prvních zařízení dostane přibližně za 6 měsíců.

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama