novy-firefox-55-prinasi-spoustu-vylepseni
Novinka Nový Firefox 55 přináší spoustu vylepšení

Nový Firefox 55 přináší spoustu vylepšení

Mirek Kočí

Mirek Kočí

9. 8. 2017 16:00 1

Stahovat můžete 55. verzi webového prohlížeče Firefox. Tvůrci ze společnosti Mozilla uvádějí, že jde o předposlední vydání se stávajícím rozhraním Australis (zaoblenými oušky panelů), ale seznam novinek není vůbec krátký.

Reklama

„Obnovení relace, tedy spuštění Firefoxu s okny a panely z minula, je nyní okamžité i s velkým počtem otevřených panelů,“ uvedl jednu z novinek Michal Stanke ze serveru Mozilla.cz.

Možnosti prohlížeče nově obsahují nastavení výkonu a počtu procesů. Dále je tu podpora standardu nazvaného WebVR, která má pomoci k lepšímu webovému VR zážitku nebo nový nástroj nazvaný Firefox Screenshots (dříve experiment Page Shot), jenž automaticky ukládá snímky obrazovky do cloudu.

Další změny se dotkly vzhledu. Například postranní lištu s historií, záložkami nebo postranními panely lze od teď přesunout doprava a výběr vyhledávačů se nyní nachází i v adresním řádku.

Vylepšení týkající se bezpečnosti uživatelů zahrnují výchozí nastavení spouštění Flashe až po kliknutí. Jak toto nastavení funguje, najdete zde v nápovědě. V nové verzi Firefoxu už také stránky načtené přes nezabezpečený protokol http:// nemohou přistupovat ke Geolocation API pro zjištění polohy. Nezabezpečené weby už tak nejsou schopny lokalizovat uživatele.

Nový Firefox také obsahuje podporu standardu nazvaného WebVR, která má pomoci k lepšímu webovému VR zážitku a nový nástroj nazvaný Firefox Screenshots (dříve experiment Page Shot), který automaticky ukládá snímky obrazovky do cloudu.

„Ve Firefoxu 55 dojde také k jedné nekompatibilní změně, a to pokud aktualizujete z Firefox 54 nebo staršího na 55 nebo novější, už nebude možné se vrátit zpět, respektive profil jednou použitý ve Firefox 55+ nebude s verzemi 54 nebo starší fungovat. Pokud byste potřebovali z nějakého důvodu nainstalovat zpět verzi 54 a používat ji s původním profilem, obraťte se prosím na technickou podporu,“ uzavřel Stanke.

Pokud máte zájem o stažení Firefoxu, zamiřte na adresu www.mozilla.org/firefox.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama