novy-format-zakladnich-desek-dtx
Novinka Nový formát základních desek: DTX

Nový formát základních desek: DTX

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

10. 1. 2007 00:00 4

AMD na CES 2007 představilo nový formát základních desek, pojmenovaný DTX. DTX bude určen do SFF (Small Form Factor) počítačů.

Reklama

V oblasti malých počítačů se dnes používá několik standardů, AMD by však rádo prosadilo DTX jako společnou normu. Mezi hlavní výhody DTX patří, že jde o otevřenou specifikaci bez nutnosti licenčních poplatků. A vůbec jde o formát velmi volný - zatímco například microBTX stanovuje téměř všechno, DTX deska musí dodržet jen základy jako rozložení montážních děr.

DTX existuje ve dvou variantách: standardní DTX s rozměrem 244x200mm a mini-DTX měřící 200x170mm. Zatímco ATX desky se dají z běžně velkého panelu PCB vyříznout dvě, u DTX je toto číslo 4 a u mini-DTX dokonce 6.

Formát DTX je určen pro case s objemem kolem 6 litrů a procesory do TDP 35 wattů. AMD věří, že menší rozměry, atraktivnější design, tichý a ekonomický chod ocení zákazníci u PC domů i do kanceláře.

Finální specifikace DTX budou oznámeny někdy v průběhu první čtvrtiny 2007 a DTX počítače by se na trhu měly objevit ještě letos.

Zdroj: DailyTech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama