nvidia-chysta-igp-cipset-pro-intel-a-dalsi-geforce-8
Novinka nVidia chystá IGP čipset pro Intel a další GeForce 8

nVidia chystá IGP čipset pro Intel a další GeForce 8

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

10. 11. 2006 00:00

nVidia oznámila, že na první čtvrtinu příštího roku chystají čipset s integrovaným grafickým jádrem pro platformu Intelu a také další grafické karty z řady GeForce 8.

Reklama

Na jaře roku 2007 představí nVidia čipovou sadu pro procesory Intel, vybavenou integrovaným grafickým jádrem a mířenou do kancelářského segmentu. Nutno říci, že nVidia zatím v oblasti čipsetů pro Intel nepůsobila příliš úspěšně - ani nForce 4, ani nForce 5x0 ve verzi 'Intel Edition' se příliš neuchytily. Na druhou stranu, ATi se svými Radeony Xpress 200 slavila poměrně velké úspěchy a v tuhé konkurenci intelovských čipsetů se dopracovala dokonce do základních desek značky Intel. Jenže ATi byla odkoupena AMD, o RD600 se mluví jako o posledním čipsetu ATi pro Intel a o původně plánovaných IGP čipsetech další generace není nikde vidu ani slechu. Není tedy divu, že se nVidia snaží zabrat trh, ze kterého se ATi stáhla.

Zatím není zřejmé, zdali bude připravované integrované jádro založeno na architektuře G7x, nebo G8x. Druhá možnost by přinesla podporu DirectX 10, avšak GeForce 7 je docela známá pro relativně nízkou náročnost na počet tranzistorů a pro levné integrované řešení se zdá být lepší volbou.

nVidia chystá IGP čipset pro Intel a další GeForce 8
i Zdroj: PCTuning.cz

Co ovšem zřejmé je, je že počátkem příštího roku se objeví další modely z rodiny GeForce 8. Ohledně low-endu a mainstreamu odvozenému od G80 existuje zatím všeho všudy jedna informace, a to že ponesou kódové názvy G86 a G84 (a to ještě bůhví jestli), o výrobním procesu můžeme jen spekulovat - nejpravděpodobněji se jeví 80nm. Podle nových zpráv chystá nVidia celkem devět nových variant GeForce 8 a server DailyTech píše, že prý půjde o tři produktové řady, každá ve třech variantách (počty nejspíš zahrnují i mobilní řešení), a že tyto budou hromadně vydány v únoru.

Zdroj: DailyTech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama