nvidia-koupila-firmu-mellanox-preplatila-intel
Novinka Nvidia koupila firmu Mellanox, přeplatila Intel

Nvidia koupila firmu Mellanox, přeplatila Intel

Mirek Kočí

Mirek Kočí

12. 3. 2019 15:30

Společnost Nvidia kupuje izraelskou firmu Mellanox Technologies, která vyrábí čipy a další hardware pro servery v datových centrech pro cloudové služby. Transakce má hodnotu 6,8 miliardy dolarů (155,2 miliardy Kč). Nvidia zaplatí za jednu akcii společnosti Mellanox 125 dolarů.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
12
Reklama

Není bez zajímavosti, že známý výrobce grafických karet o Mellanox soutěžil se společností Intel. Ta podle finanční portál Calcalist nabídla ale jen šest miliard dolarů.

Nvidia je v porovnání s Intelem také ve výhodě, protože má větší šanci na získání souhlasu amerických a čínských antimonopolních úřadů. Firmy Intel a Mellanox by totiž získaly kontrolu nad trhem s technologií InfiniBand, která je standardem pro superpočítače.

Společnost Mellanox sídlí v Izraeli a Spojených státech. Její loňské tržby činily 1,1 miliardy dolarů. Tržní kapitalizace firmy na závěr pátečního obchodování činila 5,9 miliardy amerických dolarů.

Nvidia koupila firmu Mellanox, přeplatila Intel
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama