nvidia-ohlasila-financni-vysledky-za-prvni-ctvrtleti
Novinka nVidia ohlásila finanční výsledky za první čtvrtletí

nVidia ohlásila finanční výsledky za první čtvrtletí

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

13. 5. 2012 15:00 23

S železnou pravidelností se každé tři měsíce objevují zprávy s finančními výsledky nejrůznějších firem. Nejinak je tomu u nVidie, která docela překvapila malým ziskem.

Reklama
Reklama

Nejdříve se podívejme do minulosti, konkrétně na první čtvrtletí roku 2011. Společnost s hlavním sídlem v Santa Claře měla tehdy příjmy dosahující $962 milionů a dokázala z nich vytěžit čistý zisk $135,2 milionů. Letošní rok je za stejné časové období citelně horší.

nVidia ohlásila finanční výsledky za první čtvrtletí

Společnost vygenerovala obrat $924,9 milionů, které jí přinesly zisk pouhých $60,4 milionů. což je propad o více než polovinu. Na první pohled lze vytušit, že za tím částečně stojí i o nějakých $40 milionů menší obrat. Skutečné důvody snížení zisků a přesná čísla bohužel nVidia nezveřejnila. Nezbývá nic než spekulovat a na to je ten správný prostor v komentářích, kde se čeká na váš názor!

Ve druhém čtvrtletí se očekává obrat mezi  $990 miliony a $1,05 miliardou.

Zdroj: tomshardware

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning