nvidia-oznamuje-dlss-v-dalsich-hrach-a-vydani-minecraftu-rtx-v-plne-verzi
Novinka Nvidia oznamuje DLSS v dalších hrách a vydání Minecraftu RTX v plné verzi

Nvidia oznamuje DLSS v dalších hrách a vydání Minecraftu RTX v plné verzi

Mirek Kočí

Mirek Kočí

9. 12. 2020 10:47

Společnost Nvidia oznámila, že během prosince zamíří DLSS do čtyř nových titulů. Konkrétně jde o CRSED: F.O.A.D. (dříve Cuisine Royale), Moonlight Blade, Mount & Blade II: Bannerlord a Scavengers. Celkový počet her s podporou této technologie tak již dosáhl třech desítek.

Reklama
Reklama

Technologie DLSS zvyšuje výkon až o 40 % v CRSED: F.O.A.D., což znamená, že na každé GeForce RTX lze hru hrát v rozlišení 4K při více než 90 fps. V Moonlight Blade může snímkovou frekvenci více než zdvojnásobit. Díky tomu bude možné na všech GeForce RTX hrát hru v rozlišení 4K a více než 60 fps. V Mount & Blade II: Bannerlord pak nárůst činí až 50 % a nakonec ve Scavengers hlásí výrobce nárůst až o 40 %.

Součástí zprávy je také oznámení, že Minecraft s RTX pro Windows 10 opouští beta fázi a přechází do plné verze. Veškeré osvětlení ve hře využívá formu ray tracingu, tedy simulaci průchodu světelných paprsků scénou, známou jako path tracing. Také Minecraft s RTX podporuje DLSS a díky tomu lze při zapnutém path tracingu zvednout snímkovou frekvenci až na dvojnásobek.

U příležitosti vydání plné verze Minecraftu oznámila Nvidia také vydání dvou nových světů. Tím se celkový počet oficiálních světů s podporou RTX zvýšil na 15. První z nich, Colosseum, je již k dispozici. Druhý, s názvem Dungeon Dash, přijde brzy. Minecraft nabízí nově také benchmark v RTX světě Portal Pioneers, který lze najít na Minecraft Marketplace. Lze jej snadno spustit a trvá přibližně minutu.

V neposlední řadě výrobce populárních grafik GeForce uvedl, že Cyberpunk 2077 nabídne na GeForce RTX DLSS a ray tracing už v den vydání. Hra vychází zítra, tedy 10. prosince.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning