NZXT Phantom 530: návrat legendy
PCTuning Článek

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

15. 2. 2016 03:00 4

Seznam kapitol

1. Návrat legendy 2. Plastové orgie? 3. Horní část case 4. Podvozek a zadní část
5. Interiér 6. Airflow 7. Resumé

Nadpis možná působí trochu nadneseně, ale u výrobce NZXT a speciálně u řady Phantom to platí doslovně. Právě ta totiž stála za nejvýraznějším rozmachem skříní této značky. A to především v temných dobách slonovinové šedi a „krabicoidních“ tvarů. Najednou tu byla case nejenom kulatější, ale také barevnější a extravagantnější.

Reklama
Reklama

Od uvedení první generace se ale doba změnila. Trh je přesycený agresivně tvarovanými a světélkujícími skříněmi. Zákazníci už spíš vyhledávají decentnější design a především maximální funkčnost. Hezký kabátek a příjemné tvary nikdy neomrzí. A proto se NZXT rozhodl oživit kultovní sérii Phantom a my tak máme v dnešním testu model 530.

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Tak trochu lacině vypadající zběsilé tvary a podivně kvalitní plasty jsou pryč. Nejnovější Phantom má sice stále svůj osobitý styl, ale v kultivovanějším kabátku, který navíc vypadá jako jeden celek. Vše koresponduje a pevně věřím, že takováto case si své zákazníky jednoznačně najde.

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Pojďme se tedy podívat na specifikaci tohoto drobečka, který spadá do kategorie full-tower a nabízí tedy optimální prostor pro výkonnější sestavy. Za klad lze také označit podporu vodního chlazení, ke které se ještě vrátíme.

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Zajímavé jsou také barevné varianty, ze kterých můžete vybírat. My jsme k testu dostali variantu bílou, která dle mého názoru působí velmi elegantně. Lze ale také zakoupit trochu klasičtější černou verzi a naopak o poznání extravagantnější verzi červenou. Všechny jsou navíc prodávány za stejnou cenu.
Zatím vše vypadá velmi slibně a case poměrně atraktivně, tak nebudeme otálet a podíváme se na ni blíže.

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning