Orcs Must Die! 2 – inteligentní third person akce
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Orcs Must Die! 2 – inteligentní third person akce

Orcs Must Die! 2 – inteligentní third person akce | Kapitola 3

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

29. 8. 2012 14:00 7

Seznam kapitol

1. Žánrové vymezení hry, srovnání s prvním dílem 2. Hlavní hrdinové a jejich vlastnosti 3. Průběh hry, kladení pastí 4. Herní módy, multiplayer, grafika, shrnutí

Titul Orcs Must Die! 2 od prvního dílu sice nezaznamenal zase tolik změn, jenže komu by to v tomto případě vadilo. Jde o perfektní mix tower-defense a akčního žánru, který vás bude neskutečně bavit, ať už se přikláníte k jedné nebo k druhé možnosti. Hrát můžete v nekonečném módu, kooperativním multiplayeru, vymýšlet spoustu pastí...

Reklama
 

Vaším hlavním úkolem je bránit jakýsi vstup do jiného světa, který vypadá jako obří blyštivý krystal. Brána má určené maximum nepřátel, které se do něj může dostat bez újmy. Pokud však jeho počet překročíte, brána se zničí a vy začínáte zase pěkně od začátku. V každém levelu je tato brána pouze jedna, avšak může se zde nacházet více vchodů, dveří, chodeb a teleportů, kterými se k ní ve vlnách budou hrnout orkové, jejich kamarádi elementálové, jedovaté poletuchy a další smrduté příšery.

Orcs Must Die! 2 – inteligentní third person akce
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Ještě než hra začne, objevíte se v novém levelu a budete mít možnost si ho projít a nakoupit různé pasti a co nejefektivněji je rozmístit tak, abyste nejlépe ani nemuseli hnout prstem. Prostředí je velmi členité a vyjma prostoru, kterým do vámi bráněného území přicházejí nepřátelé, se dá stavět takřka všude. Limitováni jste pouze svojí fantazií a přidělenými, nebo vydělanými penězi, což u velmi dobrého stratéga může v praxi znamenat i téměř neomezené možnosti. Jako vždy se stačí prostě jen kouknout na Youtube a budete se jen divit, co někteří borci dokážou vytvořit.

Orcs Must Die! 2 – inteligentní third person akce
i Zdroj: PCTuning.cz

 

A taky aby ne. Ve svém arzenálu můžete mít vedle klasiky, kterou jsou zde bodáky vystřelující ze země, bahno zpomalující nepřátele, zmrazující tekutina, zátarasy, nebo například jed prýštící ze stěn, také extrovní kousky, které potěší všechny sadistické labužníky. Osobně se mi nejvíce líbí dřevěný mixér, trpaslíci házející hořící kameny, nebo kombinace vymršťovacího nášlapného zařízení a ze stěny vystřelujících šípů. Nejdůmyslnější hráči ve svůj prospěch využijí také zvláštností jednotlivých levelů a orky primárně nasměrují na koleje, po kterých jezdí těžební vozíky, a nebo pod ně, přičemž vozík sestřelí a umožní jim tak důkladnou koupel v horké lávě.

Orcs Must Die! 2 – inteligentní third person akce
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Mezi jednotlivými vlnami nepřátel už většinou nebude čas na velké přemýšlení a kolikrát se i stane, že budete souběžně stavět pasti a střílet, nebo kouzlit. A jelikož výstavbu zvládáte i z velké dálky a na prodeji překážek neztrácíte žádné peníze, skrývá se v této činnosti další neuvěřitelné možnosti, které vám budou nápomocny hlavně při hraní na nejvyšší obtížnost, a nebo při snaze o přežití Endless módu.  

Orcs Must Die! 2 – inteligentní third person akce
i Zdroj: PCTuning.cz

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama