plynulost-her-na-steamos-vyrazne-zaostava-za-plynulosti-her-na-windows-10
PCTuning Novinka

Plynulost her na SteamOS výrazně zaostává za plynulostí her na Windows 10

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
14. 11. 2015 12:00 32 Sdílej:

Na trh se dostaly první Steam Machine s vlastním operačním systémem SteamOS. Lidé ze serveru Ars Technica se proto rozhodli výkon těchto kompaktních počítačů, respektive jejich operačního systému trošku prověřit. 

Reklama
Reklama

Redaktoři provedli sérii testů na počítači s dual-bootem Windows 10 a na linuxu založeném SteamOS. K ruce si vzali nástroj Geekbench 3 a navrch několik her, které jsou k dispozici nejen pro Windows, ale právě i pro SteamOS.

Při hraní Middle-earth: Shadow of Mordor a Metro: Last Light Redux Windows 10 s výrazným náskokem překonal SteamOS. Tak například při hraní Middle-earth: Shadow of Mordor na Windows 10 (při nastavení Ultra) redaktoři zaznamenali průměrně 34,5 FPS, zatímco na SteamOS pouze 14,6 FPS.

Zajímavé je, že podobných výsledků bylo dosaženo i v případě her od Valve. Chod na Source-enginu založených her Portal, Team Fortress 2, Left for Dead 2 a Dota 2 byl viditelně plynulejší na Windows 10.

Samozřejmě problémy s plynulostí her na SteamOS mohou být jenom dočasné, je ovšem zarážející, že Valve Steam Machine za těchto okolností pustí mezi lidi a ani se neobtěžuje optimalizovat pro ně své vlastní hry.

Co si o Steam Machine, respektive o SteamOS myslíte? Máte za to, že tyto herní stroje mají šanci se uchytit? 

Zdroj: PC Gamer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning