Počítač, který strčíte do kapsy a nepotřebuje nabíječku? Tohle je Minisforum S100!
i Zdroj: Obrázek poskytnutý společností Minisforum
Novinka Počítač, který strčíte do kapsy a nepotřebuje nabíječku? Tohle je Minisforum S100!

Počítač, který strčíte do kapsy a nepotřebuje nabíječku? Tohle je Minisforum S100!

David Švrček

David Švrček

9. 5. 2024 09:18 22

Mini počítače jsou stále více atraktivnější. Společnost Minisforum uvádí počítač o velikosti powerbanky, nese název S100 a nestojí ani 5000 Kč!

Reklama

Minisforum uvedlo na trh svůj nový kapesní mini-PC s označením S100. Ten nabídne kompaktní tělo, ideální pro přenášení. S rozměry podobnými vaší powerbance, tento malý počítač snadno zapadne do vaší kapsy. Uvnitř tepe procesor Intel N100 (Alder Lake-N) s 8 GB paměti LPDDR5 RAM paměti. 

I přes svou malou velikost má S100 dostatek portů, včetně HDMI 2.0, USB 3.2 Gen 2 Type-C a Type-A, a dokonce i možnost napájení přes Ethernet pomocí PoE. Dále nechybí bezdrátové připojení, jako je Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2, a podporuje až dvě 4K obrazovky současně.

Minisforum S100
i Zdroj: Obrázek poskytnut společností Minisforum
Minisforum S100

Jeho malá velikost bohužel neumožňuje upgrade úložiště, a tak si musíte vystačit s vestavěnými 256 GB UFS 2.1 úložiště. Navzdory tomu však nabízí dostatečnou rychlost pro běžné úkoly, nic složitého ani od tohoto zařízení očekávat nelze. Navíc přichází ihned s předinstalovaným Windows 11 Home.

S100 je vcelku zajímavé zařízení, pokud prostě nepotřebujete raketu, ale stačí vám něco, co zvládne běžnou PC práci, nezabere moc místa na stole a v případě nutnosti ho hodíte do tašky a odnesete? Vlastně proč ne.  Ačkoli zatím není globálně dostupný, v Japonsku, kde se momentálně prodává,  jeho cena startuje na 29 980 jenech, tedy cca 4 500 Kč.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama