pocitace-dell-obsahuji-kritickou-bezpecnostni-chybu
PCTuning Novinka

Počítače Dell obsahují kritickou bezpečnostní chybu

Mirek Kočí
Mirek Kočí
10. 5. 2021 15:02 1 Sdílej:

Před nebezpečnou chybou v počítačích výrobce Dell varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ohroženy jsou přibližně stovky milionů kusů elektroniky (notebooků, desktopů i tabletů) vyrobených od roku 2009. Oprava zranitelnosti je naštěstí již k dispozici. 

Reklama
Reklama

Zranitelnost s označením CVE-2021-21551 odhalila společnost SentinelLabs a její zneužití umožňuje útočníkům v operačních systémech Windows získat privilegovaná oprávnění na úrovni kernelu. V praxi to znamená, že hackeři mohou ovládat napadený stroj na dálku a dostat se k datům a špěhovat majitele počítače.

NÚKIB všem majitelům ohrožených zařízení doporučuje co nejdříve ze systému odstranit ovladač "dbutil_2_3.sys" a provést instalaci nejnovějších systémových ovladačů. Využít k tomu mohou nástroj od společnosti Dell, který lze stáhnout zde.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning