Podívejte se na úchvatné demo realtime vody v Unreal Engine 5
i Zdroj: Joe Garth
Novinka Podívejte se na úchvatné demo realtime vody v Unreal Engine 5

Podívejte se na úchvatné demo realtime vody v Unreal Engine 5

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

27. 6. 2022 20:30 1

Něco takového bylo před pár lety absolutně nemyslitelné.

Reklama
Reklama

Víme, že Unreal Engine 5 je mocný nástroj pro tvorbu lokací a vůbec celých světů, však jsme o tom již psali zde. Ale s vodou byla pořád potíž. Těžko se simuluje, těžko se ovládá a těžko se renderuje tak, aby připomínala vodu a ne flák želé. Vývojář Joe Garth vytvořil plugin Brushify - Beach Pack a k tomu použil plugin Fluid Flux, který zvládá tvorbu vody v realtime a to i na takové plečce jako je GTX 1080 Ti. Demo běží na jedné kartě v reálném čase a 60 FPS. To je neuvěřitelné, Horste!

To celé doplnil o UE5 globální nasvícení a technologii Nanite (detailní prostředí). K tomu přidejte fotorealistické mraky a výsledkem je nádherná podívaná a skvělá demonstrace toho, co UE5 zvládne. Na pláží je vidět, kterak voda šplouchá, obtéká kameny a cpe se do každé mezery jako skutečná. Ve videu Joe i vysvětluje, co to obnáší vytvořit takový Brushify plugin. Musel vycestovat někam na pláž a fotit, nahrávat, fotit a zase nahrávat. Pak vše přetvořit do použitelných 3D modelů, se kterými se dá vyřádit. Vzhledem k výsledku to skutečně stálo za to. 

Zdroj: Joe Garth

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning