podomacku-vyrobeny-exoskelet-zvladne-zvednout-az-80-kg
Novinka Podomácku vyrobený exoskelet zvládne zvednout až 80 kg

Podomácku vyrobený exoskelet zvládne zvednout až 80 kg

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

1. 9. 2014 10:00 3

Před nedávnem jsme Vám přinesli zprávu o exoskeletu od společnosti Deawoo, který ulehčuje práci přístavním dělníkům a zvládá zvednout náklad o hmotnosti až 30 kg. Podobný exoskelet nyní vyvinul jeden nadšenec doma. Jeho umělá kostra však zvládne zvednout dokonce 80 kg (171,5 liber).

Reklama

Pokud jste si tedy mysleli, že za výrobou robotických exoskeletů musí stát velké korporace, byli jste na omylu. Podobný přístroj si můžete dát dohromady i v domácí dílně. Důkazem tohoto je James Hobson aka The Hacksmith, což je nadšenec a kutil, který právě dokončil svůj domácí robotický oblek. Oblek je prakticky funkční replikou exoskeletu z filmu Elysium. 

Podomácku vyrobený exoskelet zvládne zvednout až 80 kg
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Exoskelet je vybaven pneumatickými písty, které zvládnou bez námahy zvednout až 171,5 liber, což je v přepočtu téměř 80 kilogramů. Oblek je však stále ve vývoji a autor zmiňuje, že využívá pouze poloviční tlak a v budoucnu by tak jeho exoskelet mohl zvedat až dvojnásobek této hmotnosti. Jedinou nevýhodou obleku je to, že nemá vzpěry na nohách, díky čemuž sice není žádná zátěž kladena na ruce, ale nohy ji rozhodně pocítí. 

Tvůrce obleku zveřejnil video, v němž pomocí obleku zvedá čtyři betonové tvárnice. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama