pokud-nam-to-dovoli-sluzby-googlu-do-telefonu-mate-30-pro-doinstalujeme-pres-noc-tvrdi-huawei
Novinka Pokud nám to dovolí, služby Googlu do telefonů Mate 30 (Pro) doinstalujeme přes noc, tvrdí Huawei

Pokud nám to dovolí, služby Googlu do telefonů Mate 30 (Pro) doinstalujeme přes noc, tvrdí Huawei

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 9. 2019 09:00

Chytré telefony Huawei  Mate 30 a Mate 30 Pro patří k tomu nejlepšímu, co je aktuálně k mání na trhu. Přesto nemají prodejní úspěch zaručen. Do prodeje totiž půjdou bez klíčových aplikací od společnosti Google. Firma je však připravena k okamžitému obratu a chybějící služby, bude-li americký zákaz zrušen, dodá do telefonů prostřednictvím aktualizace během 24 hodin.

Reklama

Tato informace zazněla z úst samotného šéfa Huaweie Richarda Yu. Ten v rozhovoru zahraničním médiím krátce po premiéře obou telefonů sdělil, že společnost je připravena v případě ukončení amerických sankcí doplnit do svých novinek služby a aplikace Googlu „za jedinou noc.“

Během keynote v Mnichově se firma palčivému tématu prakticky nevěnovala, ale jako náhradu zmínila alespoň vlastní platformu Huawei Mobile Services. Jenže, ruku na srdce, ta mimo Čínu zatím nemá dostatečný potenciál na to, aby zákazníky zaujala.

V představených telefonech je sice Android, na ten se sankce nevztahují, ale cokoliv dalšího od Googlu Huawei v nových přístrojích aktuálně používat nemůže. Takže v nich nenajdete prohlížeč Chrome, obchod Google Play, ani populární mapy nebo YouTube.

Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě. V současnosti ale podnik čelí kritice západu za svůj údajný vztah s čínskou vládou, společnost to ale od samého začátku popírá. Výrobce se chce s USA dohodnout na účinných opatřeních, které zaručí bezpečnost jeho produktů. Už dříve Huawei přitom uvedl, že je připraven s vládami jednotlivých zemí uzavřít dohody o „nešpiclování“.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama