poptavka-po-geforce-8800-je-pry-nizka
Novinka Poptávka po GeForce 8800 je prý nízká

Poptávka po GeForce 8800 je prý nízká

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

20. 11. 2006 00:00 33

Server DigiTimes citující tchajwanské výrobce grafických karet tvrdí, že poptávka po nových GeForce 8800 není taková, jak by si nVidia a výrobci představovali.

Reklama

Přestože GeForce 8800 od nVidie je nejvýkonnější kartou na trhu a jako jediná se zatím může pochlubit podporou DirectX 10, podle tchajwanských výrobců poptávka po high-endových kartách nevzrostla tak, jak se očekávalo.

Údajně je to tím, že trh čeká na čipy G84 a G86, tedy low-endovou a mainstreamovou variantu z řady GeForce 8. Jejich specifikace zatím nejsou známy, podle DigiTimes obdrží výrobci první dodávky těchto čipů již v lednu nebo únoru.

Jiná analýza z nedávné doby říká, že poptávka po grafických kartách nové generace vzroste až po vydání operačního systému Windows Vista a s ním i rozhraní DirectX 10. Očekává se, že ATi vydá svou next-gen kartu s čipem R600 současně s vydáním nových Windows. Oslím můstkem se vrátíme k GeForce 8800; jelikož většina uživatelů očekává, že R600 bude výkonnější, možná lidé čekají, až GeForce 8800 po příchodu konkurence zlevní?

Zdroj: DigiTimes

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama