pro-tarifni-zakazniky-t-mobilu-je-dostupne-volani-pres-wifi
Novinka Pro tarifní zákazníky T-Mobilu je dostupné volání přes WiFi

Pro tarifní zákazníky T-Mobilu je dostupné volání přes WiFi

Mirek Kočí

Mirek Kočí

1. 4. 2016 10:00 3

Dosud mohli novou službu z technických důvodů využívat jen firemní klienti. Rovněž se rozšířil počet podporovaných telefonů – k přístroji S6 edge přibyly v průběhu minulého týdne také iPhony 5s, 5c, 6, 6 plus, 6s, 6s plus a dále také Galaxy S6. WiFi volání je v současné době potenciálně dostupné pro zhruba 140 000 zákazníků. V horizontu týdnů se ho dočkají také lidé s předplacenou kartou.

Reklama

WiFi volání je založeno na technologii Voice over WiFi (VoWiFi) umožňující standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes WiFi síť, přičemž uživatel uskutečňuje hovory nebo posílá zprávy se svým telefonním číslem úplně stejně jako v mobilní síti. Služba je zdarma a pro její využívání stačí zapnout ji v menu telefonu (podmínkou je aktuální firmware a u telefonů Samsung také přístroj z distribuční sítě T-Mobile). Hovory/zprávy se účtují standardně podle tarifu zákazníka.

Služba přináší velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí a rychlé spojení (podobně jako VoLTE). Uplatnění nalezne zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě. Pokud je v místě WiFi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Při odchodu z WiFi pokrytí hovor plynule přejde do sítě LTE jako VoLTE hovor, stejný princip se uplatňuje při přechodu z LTE do WiFi.

Zdroj: T-Mobile

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama