Projekt reDefined: dokonale odhlučněný počítač – hardware
PCTuning Článek

Projekt reDefined: dokonale odhlučněný počítač – hardware

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

14. 6. 2017 03:00 26

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Odtučňovací kúra pro Fractal Define S 3. Rám z masivu na míru Define S 4. Odhlučnění "Level over 9000": vzduchotěsná skříň 5. Výběr zdroje a jeho chlazení 6. Grafická karta
7. Procesor, paměti a disk 8. Speciální vlastnosti 9. Povrchové úpravy dřeva: broušení a lakování 10. Usazení Define S do dřevěné kostry 11. Hotové části a co ještě zbývá

Chcete výkon? A ticho? Řešení existují. Každé ale má nějaké pro a proti. Projekt reDefined využívá alternativní přístup, který systém izoluje od okolí a tak docílí účinného odhlučnění. V druhém díle zkompletujeme skříň reDefined, podíváme se principy ultimátního odhlučnění a také se budeme kochat nad použitým hardwarem.

Reklama
Reklama

Projekt reDefined se řadí mezi takzvané casemody, protože jde o kombinaci upravované komerční skříně Fractal Define S s externí kostrou z dubového masivu a hliníkových plechů. Tento projekt není jen o moddingu za účelem změny designu, ale ve skutečnosti na první místo staví speciální funkčnost. Tou je izolace všech komponent systému uvnitř skříně takovým způsobem, že ani dovnitř ani ven se nedostane žádný vzduch. To ve spojení s vhodnou konstrukcí vede k velmi účinnému odhlučnění interiéru skříně. Jak mohou komponenty přežít v izolovaném prostředí, se dočtete dále. Nyní ale stručně k rekapitulaci předchozího dílu.

V prvním díle jste měli možnost nahlédnout na myšlenkové pochody, které vedly k realizaci toho projektu. Jedním z hlavních důvodů je neexistence obdobného řešení v komerční podobě. Současně došlo na představení základu skříně reDefined - komerčního modelu od firmy Fractal: Define S. Z toho vyplynul i název celého projektu.

Projekt reDefined: dokonale odhlučněný počítač – hardware

Velká část prvního dílu byla věnována materiálům použitým na vnějšku skříně. Jde o dubový masiv, z něhož je kostra v kombinaci s 3mm hliníkovým plechem, který tvoří kryty na rámu. Dostalo se jak na popis vlastností materiálů a jejich zpracování, tak pochopitelně i na samotný postup stavby reDefined.

Na řadu přišel i popis mechanismů, které drží celek pohromadě. Za zmínku stojí například to, že všechny kryty drží na kostře pomocí magnetů a pantů, není tak potřeba žádných nástrojů pro přístup ke komponentám. Významnou součástí moddingu je i výběr barev a s ním spojené technické řešení. Mluvíme o kytování, broušení a hlavně lakování.

Projekt reDefined: dokonale odhlučněný počítač – hardware

Nakonec došlo i na diskuzi nad výběrem platformy, na které celý systém poběží. Jakožto počítač s hlavním nasazením ve hrách byla zvolena Z170, konkrétně příhodná deska od Gigabyte přímo s vodním blokem jak pro procesor, tak pro napájecí kaskádu desky - takzvaným monoblokem.

Projekt reDefined: dokonale odhlučněný počítač – hardware

Tento díl se bude věnovat sestavení skříně jako takové včetně instalace jádra z Fractal Define S. Tolerance v rozměrech na tloušťku listu papíru jsou obávaným faktorem, který by mohl vést k náročným dodatečným úpravám. Následně je věnován prostor povrchovým úpravám dřevěného rámu. Nesmíme zapomenout také na výběr zbývajícího hardwaru, zejména pak grafické karty a zdroje - jsou na ně kladeny speciální požadavky.

Projekt reDefined: dokonale odhlučněný počítač – hardware

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning