prvni-tablet-s-prustrelem-v-displeji-vyrobil-huawei
Novinka První tablet s průstřelem v displeji vyrobil Huawei

První tablet s průstřelem v displeji vyrobil Huawei

Mirek Kočí

Mirek Kočí

3. 11. 2019 16:00

S průstřelem v displeji u smartphonů, kde se ukrývá selfie kamerka, se setkáváme už delší dobu a tak nejde o nic neobvyklého. V případě tabletů však půjde o úplnou novinku. Průkopníkem v tomto segmentu bude MatePad Pro od společnosti Huawei. Upozornil na to Evan Blass (@evleaks), který zároveň zveřejnil tiskové snímky chystaného zařízení.

Reklama
Reklama

MatePad Pro nabídne zřejmě desetipalcový displej s vysokým rozlišením a minimálními rámečky. Celistvý design přední strany mírně naruší výřez pro selfie kamerku umístěný v levém horním rohu. Nejedná se samozřejmě o nic, co by vyloženě rušilo. Rozlišení snímače určeného pro zachycení videohovorů a autoportrétů neznáme. Mimochodem, zadní strana tabletu skrývá duální fotoaparát.

K vrchní hraně tabletu bude možné magneticky připojit stylus M Pen (takto bude zřejmě řešeno i jeho dobíjení), zespodu pak snadno nacvaknete klávesnicový kryt. Díky stylusu bude možné na dotykovou obrazovku kreslit a psát úplně stejně jako na list papíru.

První tablet s průstřelem v displeji vyrobil Huawei

První tablet s průstřelem v displeji vyrobil Huawei

V útrobách MatePadu Pro bychom mohli najít pracovat čipovou sadu Kirin 990 a počítáme také s 8 GB operační paměti a 256GB úložným prostorem. Na tabletu pravděpodobně poběží základní open-source verze Androidu, protože Huawei je stále pod sankcemi USA a tak jeho dostupnost na trzích mimo Čínu bude nejspíše velmi omezená.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning