pubg-na-mobilech-prekonalo-100-milionu-stazeni
Novinka PUBG na mobilech překonalo 100 milionů stažení

PUBG na mobilech překonalo 100 milionů stažení

Martina Lipertová

Martina Lipertová

18. 8. 2018 12:00

PUBG (Playerunknown's Battlegrounds), která světu v podstatě dala nový fenomén v podobně Battle Royale módu, se skvěle daří jak na počítačích a konzolích, tak i na mobilech. Dokládá to zpráva jejího vývojáře a vydavatele, která hlásá, že PUBG na mobilech již překonala hranici 100 milionů stažení. 

Reklama

Zajímavé je, že do tohoto čísla se nepočítá stažení na takových trzích jako je Čína, Japonsko a Korea. Skutečný počet stažení tak může být mnohem vyšší.

PUBG na mobilech překonalo 100 milionů stažení
i Zdroj: PCTuning.cz

Ve zprávě společností Tencent a PUBG Corp. je dále uvedeno, že v týdnu při uvedení na trh se PUBG stala nejstahovanější hrou ve více než 100 zemích světa. Denně potom dosahuje více než 14 milionů aktivních uživatelů, což je opravdu obrovské číslo. 

Tescent ani PUBG Corp. bohužel neuvedly, kolik peněz vydělají na mikrotransakcích hry. Analytikové společnosti SensorTower nicméně odhadli, že by se mohlo jednat o přibližně 650 tisíc dolarů denně (cca 14 milionů korun).

Největším konkurentem PUBG je akční hra Fortnite. Také ona nabízí battle royale mód, také ona je distribuována zdarma a také ona překonala hranici 100 milionů stažení (nikoliv na mobilech). Fortnite nedávno dorazila na platformu Android, v obchodě Google Play ji ale nenajdete

Tip: Přečtěte si o hrách, které dostanou svůj battle roayle mód

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama