qnap-predstavuje-radu-nas-ts-x77xu-s-procesory-amd-ryzen
PCTuning Novinka

QNAP představuje řadu NAS TS-x77XU s procesory AMD Ryzen

mirek-koci
Mirek Kočí
13. 9. 2018 15:00 Sdílej:

Společnost QNAP představila výkonnou řadu NAS TS-x77XU pro montáž do racku. Nová série disponuje 8pozicovým zařízením TS-877XU-RP, 12pozicovým TS-1277XU-RP a 16pozicovým TS-1677XU-RP. Řada TS-x77XU byla posílena o procesory AMD Ryzen s vysokým počtem jader/vláken a reaguje tak na ty nejnáročnější potřeby virtualizace v podnicích.

Reklama
Reklama

Řada TS-x77XU je dostupná s procesory Ryzen 3 1200, Ryzen 5 2600 a Ryzen 7 2700, přičemž všechny nabízejí vysoký výpočetní výkon pro univerzální aplikace a scénáře (včetně virtualizace stolního počítače a serveru, překódování/streamování videí za chodu a soukromé cloudové infrastruktury). U všech modelů jsou k dispozici čtyři sloty PCI Express (PCIe), které uživatelům umožňují rozšířit funkčnost zařízení NAS pomocí síťových adaptérů (40GbE, 10GBASE-T/NBASE-T), karet USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s), karet M.2 SSD a grafických karet. Zařízení TS-1677XU se dodává s 500W napájecím zdrojem (PSU) pro podporu grafické karty, která vyžaduje dodatečné napájení. Jsou k dispozici také modely s redundantním napájecím zdrojem.

Nové NASy jsou připraveny na virtualizaci pro prostředí VMware, Citrix a Windows Server 2016 s podporou iSER (technologie iSCSI Extension pro RDMA) díky zabudovaným adaptérům Mellanox ConnectX-4 SmartNIC. Navíc mohou hostovat také virtuální počítače a kontejnery, přičemž se chovají jako účinný univerzální server a podporují snímky a zálohování virtuálních počítačů pro kompletní správu virtualizace. Podporována je i funkce Virtual QTS, která uživatelům umožňuje provozovat větší počet virtuálních operačních systémů QTS na jednom zařízení NAS.

Samozřejmostí pak je podpora RAID 50/60 kvůli větší ochraně a náhodnému zapisování, čímž je zajištěna vyváženost mezi kapacitou, ochranou a výkonem. Nejnovější technologie Qtier 2.0 přidává zase možnosti sledování vstupů a výstupů pro úložiště se stupňováním SSD. To je důležité pro zachování vyhrazeného prostoru na cache pro zvládání náhlých požadavků u vstupu a výstupu v reálném čase, čímž se výrazně maximalizuje poměr cena/výkon. Řada TS-x77XU také disponuje redundantním napájecím zdrojem, který zajišťuje, že aplikace nezbytné pro provoz podniku poběží bez přerušení. K dispozici je také model s jedním napájecím zdrojem (TS-877XU).

Dostupnost

Nová řada TS-x77XU bude brzy k dostání. Další informace můžete získat na webu společnosti QNAP.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning