radeon-hd-5970-toxic-monstrum-o-neco-blize-prodeji
PCTuning Novinka

Radeon HD 5970 Toxic - monstrum o něco blíže prodeji

mirek-koci
Mirek Kočí
27. 4. 2010 09:00 5 Sdílej:

Sapphire Technology, dvorní partner ATI, začal rozesílat vybraným partnerům první vzorky akcelerátoru Radeon HD 5970 Toxic.

Reklama
Reklama

Jedovatá grafika, která bude na základních frekvencích rychlejší než konkurenční bestie Ares, tak po malých krůčcích směřuje do prodeje. Monstrum nese 3200 unifikovaných jednotek, rovné 4GB framebufferu a kvalitní nereferenční chladič. Arctic Cooling Accelero Xtreme se třemi 92 mm ventilátory a čtyřmi heat-pipe trubičkami by měl udržet grafiku bezpečně „na uzdě“. 

Jádra pracují v základu na velmi vysokých 900 MHz, VRAM GDDR5 poté tiká na rovných 4800 MHz. Čelo nereferenčního Radeonu okupují dva porty DVI a jeden DisplayPort. Radeon HD 5970 Toxic není pro každého, ostatně to platí i pro základní verzi, vyžadován bude mimo jiné i kvalitní napájecí zdroj. Nároky uváděné výrobcem tvoří dva 8pinové konektory. Cenu Sapphire zatím neupřesnila, stále tak zůstávají aktuální spekulace, které avizují něco málo pod $1000.

Zdroj: TCM

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning