radeony-hd-6950-1gb-osekane-na-dren
PCTuning Novinka

Radeony HD 6950 1GB - osekané na dřeň

z-obermaier
Z. Obermaier
15. 1. 2011 09:00 13 Sdílej:

Levnější varianty Radeonů HD 6900 s 1GB paměti se za pár ušetřených stokorun nemusí vyplatit

Reklama
Reklama

Pokud netrpělivě čekáte na odlehčené verze Radeonů HD 6950 a HD 6970 s 1GB paměti, tato informace vám možná přijde vhod. Jelikož jde o karty, které mají být mnohem levnější (na výrobu) než původní modely s drahým napájením a PCB, budou tyto odlehčené karty značně osekané. Karty budou mít levnější napájecí kaskádu, což může znamenat u tohoto nenasytného jádra problém u taktování. Také PCB doznalo několika změn, chybí například druhý BIOS a jumper na jejich přepínání.

Karta od HIS (Asus, MSI), pak nevyužívá vapor-chamber chladič ale levnější chladič podobný tomu z Radeonu HD 6870 nebo nějaký ze svých obvyklých variací. To může znamenat vysoké teploty, hlučnost a také omezení dalšího taktování. V jaké podobě se objeví karty dalších výrobců si musíme počkat, Sapphire snad dodrží referenční chladič i design. Nové karty také nepůjdou odemknout na Radeon HD 6970, což je asi největší nevýhoda nových modelů. Na závěr ještě cena, ta je u 1GB verze jen o 300-350 Kč nižší. Zda se vyplatí ušetřit tak malou částku a nebo připlatit za plnodnotný model se všemi jeho výhodami nechám na vás.

P.S. – Mimochodem AMD plánuje zlevnění Radeonů HD 6870, zřejmě v reflexi na nástup 1GB verzí Radeonů HD 6950, se kterými jsou si výkonově hodně blízko

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning