rambus-a-intel-je-xdr-budoucnosti
PCTuning Novinka

Rambus a Intel: je XDR budoucností?

michal-kleman
Michal Kleman
8. 11. 2007 00:00 7 Sdílej:

Společnost Rambus oznámila, že podepsala "memorandum porozumění" se společností Intel. V plánu je zkoumat použitelnost rychlých XDR pamětí v běžných personálních počítačích.

Reklama
Reklama

Rambus je tvůrcem paměťové architektury, která umožňuje paměťovým čipům až šestinásobnou rychlost oproti dnes běžně užívaným DDR2-6400 (800MHz). Novinku o nejrychlejších čipech s touto architekturou, které byly vytvořeny v laboratořích firmy Elpida si můžete přečíst zde. Tyto paměťové čipy vyráběné 70nm procesem dosahují efektivního taktu 4,8GHz!


Paměťové čipy XDR v podání Elpidy.

A právě tato společnost uzavřela s gigantem Intel dohodu o budoucí spolupráci na vývoji a objevování možností využití těchto pamětí. Podle zpráv z Digitimes nemá Intel momentálně pro tuto architekturu žádné využití, a tak se zřejmě jenom pojišťuje do doby, kdy DDR formát už stačit nebude.

XDR paměti přináší kromě velmi vysokého taktu také snížené pracovní napětí a nejsou náročné na energii (tedy následovně ani na chlazení). O všech nových "featurkách" XDR čipů si můžete přečíst na serveru Digitimes nebo přímo na stránce výrobce.

Podle Digitimes

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning