Risen 3: Titan Lords - v jádru dobré RPG, až na tu grafiku
PCTuning Článek

Risen 3: Titan Lords - v jádru dobré RPG, až na tu grafiku

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

18. 8. 2014 03:00 19

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh 3. Questy 4. Rozhovory, schopnosti a dovednosti
5. Levelování, předměty ve hře 6. Soubojový systém, pomocníci 7. Další vychytávky, puzzly, interface hry 8. Grafika, technické zpracování hry, celkové hodnocení

Risen 3: Titan Lords od Piranha Bytes, které proslavila série Gothic, je RPG plné paradoxů. Na jedné straně nabízí zajímavý herní svět a poctivé herní principy, které ocení hlavně tvrdé jádro příznivců tohoto žánru, na druhé straně hru sráží podprůměrné technické zpracování, zejména zastaralá grafika a pokulhávající animace.

Reklama
Reklama

Vývojářské studio Piranha Bytes, které pochází z německého Essenu, se proslavilo kultovními hrami Gothic. Ty je živily až do vydání nedodělané Gothic 3 a jejího zoufalého datadisku Forsaken Gods.

Na Arcania: Gothic IV, což byla nemastná neslaná zpatlanina, která fanoušky série naštvala a nové hráče nenadchla, už pracovalo studio Spellbound. Dravé rybky v té době už pracovaly na duchovním nástupci Gothic. Výsledkem je série Risen, která se před několika dny dočkala třetího dílu.

Jako všechny předchozí hry série je Risen 3: Titan Lords akčním RPG z pohledu třetí osoby. Tento díl se vyznačuje otevřeným herním světem sestávajícím z několika ostrůvků ohraničených pouze přírodními překážkami v podobě silných potvor. Protivníci v Risen 3: Titan Lords totiž nelevelují společně s vámi, jak tomu bývá u jiných RPG, ale mají předem nastavenou tuhost, takže když se vrhnete, kam nemáte, dostanete pořádně na zadek.

Risen 3: Titan Lords - v jádru dobré RPG, až na tu grafiku

Ačkoliv Risen 3: Titan Lords, alespoň na některých ostrovech, hýří barvami, jedná se spíše o temné RPG. Hlavní hrdina předchozího dílu skončil, jak skončil a na jeho místo přichází hrdina nový, opět nepojmenovaný, ale zcela nadabovaný tvrďák, kterému nedělá problém poslat někoho do zadku a pak se v této části lidského těla ještě navrch podrbat.

Slovo začínající na písmeno F*** a samozřejmě i jeho sousloví však nejsou jediným poznávacím rysem Risen. Tato série kromě ostřejšího slovníku a mnohdy dost ponurého prostředí ční nad svou konkurencí i protiklady. Risen se totiž nebere moc vážně, takže se vedle pocitu strachu dočkáte i okamžiků, kdy se od srdce zasmějete. Ale nebudeme předbíhat. Nejdříve si povězme něco o tom, proč se vlastně do tohoto dobrodružství pouštíme.

Risen 3: Titan Lords - v jádru dobré RPG, až na tu grafiku

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning