samsung-galaxy-s-ii-pry-nedostane-oficialni-aktualizaci-na-android-4-1-28-milionu-zklamanych-dusi
Novinka Samsung Galaxy S II prý nedostane oficiální aktualizaci na Android 4.1 = 28 milionů zklamaných duší

Samsung Galaxy S II prý nedostane oficiální aktualizaci na Android 4.1 = 28 milionů zklamaných duší

Mirek Kočí

Mirek Kočí

4. 7. 2012 14:30 33

Podle nejnovějších zpráv to vypadá tak, že jeden z nejpopulárnějších smartphonů oficiálně aktualizaci na nejnovější verzi Androidu 4.1 Jelly Bean nedostane. Údajně snad z důvodu nedostatečně výkonného hardwaru, což se nám ale zdá notně přitažené za vlasy, když nový systém dostane i Nexus S.

Reklama

Pravým důvodem tedy bude nejspíše snaha Samsungu neoslabovat prodeje své vlajkové lodi Galaxy S III, která se začala v České republice a na dalších trzích prodávat před několika týdny, a dalších modelů, které na trh uvede v průběhu roku 2012.

Chcete se dozvědět více o nových chytrých telefonech, tabletech a aplikacích pro ně? Navštivte náš nový web

Světaplikací!

V článku, který byl předevčírem uveřejněný v deníku Christian Post, je uvedeno, že Galaxy S II nedostane Android 4.1 kvůli níže vypsaným bodům:

  • malému rozlišení displeje (Galaxy S II má pouze WVGA rozlišení 800 × 480 obrazových bodů)
  • proprietární grafické nadstavbě TouchWiz, na kterou prý Galaxy S II v souvislosti s Jelly Bean nezbývá výkon (nebyla by prý zaručena plynulost OS)
  • dvoujádrovému procesoru, doporučené je prý čtyřjádro – to ale paradoxně nemají poslední ani dva modely z rodiny Nexus; Nexus S je pak vybaven dokonce pouze jednojádrovým SoC

Samsung Galaxy S II prý nedostane oficiální aktualizaci na Android 4.1 = 28 milionů zklamaných duší
i Zdroj: PCTuning.cz

Co si o těchto důvodech myslíte vy? O slabém hardwaru podle nás nemůže být ani řeč. Pokud se však přeci jen tato negativní prognóza potvrdí, pravý důvod bude nejspíše vězet v neochotě Samsungu svůj veleúspěšný mobil dále podporovat, aby nepřišel o peníze z prodeje novějších modelů.

Zdatnější uživatelé nad tím ale vůbec nemusí přemýšlet, protože jim dělají radost vývojáři na fóru XDA, kteří již nabízí ke stažení první alfa verzi Androidu 4.1 Jelly Bean.

Zdroj: Christian Post

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama