samsung-galaxy-tab-s6-5g-je-prvni-tablet-s-5g
Novinka Samsung Galaxy Tab S6 5G je první tablet s 5G

Samsung Galaxy Tab S6 5G je první tablet s 5G

Mirek Kočí

Mirek Kočí

29. 1. 2020 16:00 2

První komerčně dostupný tablet s podporou sítí 5G vyrobila společnost Samsung. V obchodech se s ním budeme setkávat pod názvem Galaxy Tab S6 5G. Kromě podpory ultrarychlého internetu zaujme i vysokým výkonem a  stylusem S-Pen, který se připojuje magneticky na zadní straně tabletu.

Reklama
Reklama

Galaxy Tab S6 5G navazuje na model Galaxy Tab S6, který jihokorejský gigant představil v září loňského roku na veletrhu IFA. Tablet tak má opět 10,5palcový OLED displej s vysokým rozlišením 2 560 × 1600 pixelů a integrovanou čtečkou otisků prstů, která zajistí bezpečnou a rychlou autentifikaci uživatele.

Novinka zaujme i vysokým výkonem, který dodává známá čipová sada Qualcomm Snapdragon 855 společně s modemem X50 a 6 GB RAM. Výbava čítá i 128 GB úložného prostoru a čtyři reproduktory s certifikací značky AKG.V neposlední řadě musíme také zmínit baterii se slušnou  kapacitou 7 040 mAh a hlavní duální fotoaparát. Primární snímač má rozlišení 13 Mpx a druhý s širokoúhlým objektivem a úhlem záběru 123°  pak 5 Mpx. Selfie kamera disponuje 8Mpx rozlišením.

Samsung Galaxy Tab S6 5G je první tablet s 5G

Kromě podpory 5G internetu je velkým tahákem tabletu stylus S-Pen, který se připojuje magneticky na zadní straně zařízení. Dotykové pero, pokud je připojené přes bluetooth, může sloužit i jako dálkové ovládání, a poslouží tedy například jako spoušť fotoaparátu.

Dostupnost tabletu Samsung Galaxy Tab S6 5G v evropských obchodech zatím nebyla upřesněna. Cena varianty (6 GB RAM + 128 GB) je stanovena na 800 euro (20 100 Kč).

Samsung Galaxy Tab S6 5G je první tablet s 5G

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning