samsung-odklada-vydani-skladaciho-galaxy-fold-na-vine-jsou-problemy-s-displejem
Novinka Samsung odkládá vydání skládacího Galaxy Fold. Na vině jsou problémy s displejem

Samsung odkládá vydání skládacího Galaxy Fold. Na vině jsou problémy s displejem

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 4. 2019 13:00 26

Jihokorejský gigant měl tento týden začít prodávat svůj první skládací telefon Galaxy Fold. Od tohoto záměru ale technologický gigant nakonec ustoupil a uvedení přelomového produktu na trh odložil na neurčito. Důvodem jsou problémy s displejem, na které upozornila vybraná americká média a někteří populární youtubeři.

Reklama

Přístroj Galaxy Fold se měl v amerických obchodech objevit 26. dubna (v Evropě o týden později). Ještě před oficiálním uvedením na trh však vzorky telefonu obdrželi vybraní novináři. Někteří z nich nicméně již po pouhých dvou dnech používání hlásili, že přístroj vykazuje nestandardní chování. Obrazovka jejich smartphonu Galaxy Fold zničehonic začala blikat, zčernala nebo se úplně vypnula.

Několik recenzentů se přiznalo, že odstranili vrchní vrstvu displeje, která vypadá jako obyčejná fólie, což způsobilo poškození obrazovky. Problémy s displejem ale bohužel vykazovaly i kusy, u kterých k odstranění speciální vrstvy nedošlo. „Přijmeme opatření ke zvýšení ochrany displeje. Zlepšíme také návody na péči a používání displeje včetně ochranné vrstvy tak, aby naši zákaznici ze svého Galaxy Fold dostali maximum,“ stojí v prohlášení na stránkách Samsungu.

Samsung odkládá vydání skládacího Galaxy Fold. Na vině jsou problémy s displejem
i Zdroj: PCTuning.cz

Společnost zároveň uvedla, že nové datum vydání Galaxy Foldu plánuje oznámit v následujících týdnech. Z toho lze usuzovat, že problémy s displejem jsou výraznějšího rázu a vývojové centrum jihokorejského gigantu tak zřejmě nyní čeká hodně práce.

Galaxy Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení. Smartphone má dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout. V plně rozevřeném stavu se Fold přemění na tablet s úhlopříčkou 7,3 palce, zatímco při zavření má uživatel k dispozici běžný telefon s displejem o velikosti 4,58 palce.

Závěrem dojdeme, že cena Galaxy Fold pro evropský trh byla stanovena na 2 tisíce eur. To by v České republice znamenalo cenu přibližně 51 tisíc korun.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama