Samsung představil novou řadu pevných disků - Spinpoint F4
Řada pevných disků Spinpoint F4 pro desktopy a servery se podle Samsungu může pochlubit ještě vyšším výkonem a spolehlivostí.
Jako první přírůstek do rodiny 3,5-palcových HDD Spinpoint F4 se představí 320GB model, který je v současnosti dostupný pro OEM partnery Samsungu. Vyšší kapacity zatím nebyly oznámeny. Řada Spinpoint F4 přijde s vyrovnávací pamětí 8MB nebo 16MB, rychlostí otáčení 7200 RPM a SATA 3Gb/s rozhraním.
Ilustrační obrázek
Samsung Spinpoint F4 by měl mít o 7% nižší spotřebu a o neuvěřitelných 10% rychlejší zápis/čtení než srovnatelný disk z řady Spinpoint F1. Maximální kapacita na 1 plotnu je u pevných disků Spinpoint F4 320GB. To umožní ještě snížit cenu a zvýšit spolehlivost HDD.
Tichý provoz zajišťují technologie SilentSeek a NoiseGuard. Samsung nepoužil při výrobě halogeny ani zpomalovače hoření na bázi bromu. Splňuje tak požadavky na certifikaci RoHS.
Zdroj: SlashGear