Samsung ve třetím čtvrtletí očekává pohádkový zisk
Novinka Samsung ve třetím čtvrtletí očekává pohádkový zisk

Samsung ve třetím čtvrtletí očekává pohádkový zisk

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 10. 2021 17:50

Samsung za třetí čtvrtletí předpovídá nárůst provozního zisku téměř o 30 procent. Firma podle všeho těží z rostoucí ceny polovodičů a poptávce po nových skládacích smartphonech.

Reklama
Reklama

Největší světový výrobce telefonů očekává za tři měsíce do konce září provozní zisk přibližně 15,8 bilionu wonů (11,48 miliardy eur), což představuje meziroční nárůst o 27,9 % z loňských 12,57 bilionu KRW.

Samsung Electronics odhaduje také, že tržby za období červenec až září stoupnou o 9 % na 73 bilionů KRW ze 63,67 bilionu KRW před rokem, což bude nový rekord. 

Proč je firma úspěšná? Práce z domu během omezení pohybu zvýšila poptávku po výpočetní technice a zařízeních, které využívají čipy Samsungu, jakož i po domácích spotřebičích, jako jsou televizory či pračky. 

Samsung ve třetím čtvrtletí očekává pohádkový zisk

Pandemie však přinesla i problémy s dodávkami komponent a pohyby na trzích.V případě Samsungu oslabení wonu vůči americkému dolaru nakonec zvýšilo ziskové marže koncernu, zejména u chytrých mobilů. 

Vyhlídky do budoucna však nejsou příliš příznivé. Vzhledem k tomu, že se v jihovýchodní Asii opět šíří koronavirus a problému s nedostatkem elektřiny v Číně, může dojít k utlumení kterékoliv z výrobních linek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning