samsung-vyrazne-navysi-investice-do-vyroby-cipu
PCTuning Novinka

Samsung výrazně navýší investice do výroby čipů

Mirek Kočí
Mirek Kočí
17. 5. 2021 18:00 Sdílej:

Společnost Samsung zvýší své investice do výroby čipů. Důvodem je globální nedostatek polovodičů, který má už několik měsíců vliv na celosvětovou ekonomiku. Uvedla to agentura Reuters.

Reklama
Reklama

Samsung, který je největším výrobcem paměťových čipů na světě, by měl do roku 2030 investovat 171 bilionů korejských wonů do byznysu s moderními čipy a do smluvní výroby. Budoucím investicím vyjde vstříc jihokorejská vláda, která již oznámila velké daňové úlevy a finanční pomoc, aby podpořila domácí podniky v produkci čipů.

Populární výrobce elektroniky chce zvýšením investic urychlit výzkum v oblasti procesorů a výstavbu nových produkčních kapacit. Firma už v dubnu 2019 ohlásila investice do výzkumu v objemu 133 bilionů wonů.

Podnik plánuje do konce tohoto desetiletí upevnit své vedoucí postavení, které má v oblasti paměťových čipů, a také začne klást větší důraz i na takzvané vyspělé logické čipy. Z tohoto důvodu v uplynulých dvou letech navázal spolupráci s různými firmami ze segmentu polovodičů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning