sef-googlu-krize-pohasina
Novinka Šéf Googlu: krize pohasíná

Šéf Googlu: krize pohasíná

Martin Stančík

Martin Stančík

4

Zotavování americké ekonomiky nejspíše začne na podzim, to nejhorší z ekonomické krize je pryč a " jesmysluplné, abych byli pro příští rok optimističtí," řekl šéf Googlu Eric Schmidt.  

Reklama


Schmidt vystoupil na konferenci Cannes Lions ve Francii. "Počet lidí, kteří ztrácí práci klesá, i když absolutní číslo (nezaměstnaných) stoupá," řekl Schmidt, který se po té nechtěl vyjádřit k tomu, že prý Google vytvořil tým technologických expertů, kteří studují internetový vyhledávač Bing od Microsoftu. Avšak dodal, že "Bing je soupeř. Dívali jsme se na něj, stejně jako Microsoftu studuje Google".

Bing, který není spuštěn ještě ani měsíc, se ve Spojených státech stává čím dále oblíbenějším, avšak na Google nebo Yahoo mu stále desítky procent trhu chybí. Pro Velkou Británii bude vyhledávač spuštěn na podzim - testovací verze je však pro Evropu dostupná již nyní, dokonce i v českém jazyce.
 

Zdroj: Reuters


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama