serie-testovaciho-software-rightmark
Článek Série testovacího software RightMark

Série testovacího software RightMark | Kapitola 2

Charles

Charles

28. 7. 2004 00:00 14

Seznam kapitol

1. RightMark Memory Analyzer (v3.2) 2. CPU RightMark 3. RightMark Gotcha! 4. RightMark 3DSound (v1.20) 5. RightMark Audio Analyzer (v5.3)

Společně s výkonným hardwarem a všelijakým tuningem jdou ruku v ruce také všemožné testovací utility, které jsou součástí výzbroje každého správného počítačového nadšence a ladiče výkonu. Jsou to ony, které podávají zpravodajství o vašem železe, kterým se posléze můžete chlubit a nebo jen si ověřit, zda váš systém pracuje v rámci udaných parametrů a zda někde není nějaký zádrhel (ať už výkonnostní nebo funkční).

Reklama

Diagnostická utilita zaměřená na samotný procesor - v tomto případě se jedná spíše o utilitu testující jeho výkon a stabilitu, než funkce. Pokud jde o výpis informací, tak něco málo vám řekne první záložka "System Info". Nedozvíte se ale nic jiného než jen základní údaje typu: Použitý operační systém, typ procesoru (jeho reálná aktuální frekvence, velikost L2 cache a SIMD instrukční sady), verze BIOSu a nakonec celková a následně jen volná kapacita operační paměti.

Podívejme se tedy, jak je na tom program s nastavením pro výkonnostní testy. Záložka "CPU Performance" obsahuje "Renderer Setup", kde si můžete pro účely testu zvolit rozlišení spojené s barevnou hloubkou, Frame buffer, Instrukční sadu, konfiguraci textur, vykreslování pozadí a použití stínů.

Následuje nastavení modelu. Je to vlastně konfigurace (délka, složitost, způsob vykonání) scény, která bude pro účely testu renderována.

A takto už vypadá renderovaná scéna (pro účely výkonnostního porovnání - hned první zobrazovaný údaj vlevo nahoře - hodnota FPS):


Pro zvětšení klikněte myší

Druhou částí je testování stability. Pro tyto účely lze nastavit délku, způsob optimalizace a monitoringu. Pokud máte Pentium 4 s HyperThreadingem, tak lze také nastavit, zda budou pro účely tohoto testu využívány obě logické jednotky, nebo jen jedna.

Takto vypadá následný průběh testu:

Stahovat aktuální verzi 2003B (Beta verze) můžete zde (3.54 MB)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama