sharp-predstavil-obri-lcd-televizi-80-palcu-i-do-bezneho-obyvaku
Novinka Sharp představil obří LCD televizi – 80 palců i do běžného obýváku

Sharp představil obří LCD televizi – 80 palců i do běžného obýváku

Tomáš Hort

Tomáš Hort

14. 5. 2012 05:00 9

Společnost Sharp je hlavním sponzorem letošního evropského fotbalového šampionátu EURO 2012. A právě v souvislosti s tím ve čtvrtek představila na stadionu v Edenu největší v Evropě běžně prodávaný LCD televizor o velikosti 80“, tedy s úhlopříčkou 203 centimetrů.

Reklama

Už z velikosti úhlopříčky si můžeme domyslet, že se jedná o panel, který dokáže udělat obraz téměř v životní velikosti. Navíc dle výrobce stačí pro pohodlné sledování obrazu vzdálenost pouhé tři metry, čímž se výrazně zvyšuje možnost použití i v běžných obývácích pokojích. Pro představu – zobrazovací plocha přibližně odpovídá dvěma 55“ televizím.

Sharp LC-80LE645E spadá do modelové řady LED televizorů AQUOS. A právě ono slovíčko LED je důležité pro spotřebu energie. Obrazovka splňuje třídu energetické účinnosti A++, což znamená roční spotřebu elektřiny 182 kWh.

Ve vybavení nemůže chybět i funkce Smart TV, tedy aplikace, přístup na internet a další multimediální využití. Integrována je i trojice HD Tunerů (DVB-T/DVB-C/DVB-S2). Fotografie, videa a hudbu lze samozřejmě jednoduše spustit z USB flash disku nebo z domácí sítě DLNA. Součástí balení je i WLAN zásuvný adaptér.

Nejdůležitějším údajem pro většinu uživatelů je ale cena. Ta je stanovena na doporučených 149 990 korun. V České republice je televizor již běžně dostupný.

Sharp představil obří LCD televizi – 80 palců i do běžného obýváku
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj: vlastní

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama