Shuttle SH87R6 — test miniaturního herního PC
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek Shuttle SH87R6 — test miniaturního herního PC

Shuttle SH87R6 — test miniaturního herního PC

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

6. 8. 2013 03:00 13

Seznam kapitol

1. Možnosti při stavbě malého počítače 2. Shuttle SH87R6 — vnější pohled 3. Shuttle SH87R6 — pohled dovnitř 4. Montáž komponent 5. Cena, teploty, hlučnost, spotřeba 6. Testovací sestavy, hry a metodika 7. Alan Wake, Arma II: Operation Arrowhead
8. Assassins Creed III, Battlefield 3 9. Bioshock: Infinite, Crysis 3 10. Far Cry 3, GTA: EFLC 11. Grid 2, Hitman: Absolution 12. Max Payne 3, Metro: Last Light 13. Sleeping Dogs, Tomb Raider 14. Závěr

Před časem jsme vám přinesli návod na stavbu malé herní sestavy Mini-ITX. Dnes na něj nepřímo navážeme, do rukou se nám dostal Shuttle SH87R6. Jde o základ miniaturního počítače, který osadíte procesorem rodiny Haswell, pamětí, grafickou kartou a pevným diskem. Například Core i7-4770K a GeForce GTX 760.

Reklama
Shuttle SH87R6 — test miniaturního herního PC
i Zdroj: PCTuning.cz


Shuttle vyrábí základ pro malé počítače mnoho let

Počítače už dávno nepatří jen do pracoven a své místo dnes mají i v řadě obývacích pokojů. Ruku v ruce s tím jdou požadavky na menší rozměry a především odpovídající design. Toho si jsou vědomi i výrobci. Zájemce o malý stylový počítač má dnes proto řadu možností. Rozhodně přitom neplatí, že co je malé, musí být i pomalé.

Jedním z tradičních výrobců v této oblasti je společnost Shuttle. Ta své malé sestavy úspěšně prodává již řadu let. Své produkty netradičně nabízí jako barebone neboli předpřipravené sety počítačové skříně, základní desky, chladiče procesoru a zdroje. Volba zbylých komponent, jako je procesor, grafická karta, pevný disk nebo optická mechanika, je na konečném zákazníkovi. Jde o normální díly určené do plnohodnotných stolních počítačů, takže výkonem se malý počítač nemusí lišit od velké herní sestavy.

Shuttle SH87R6 — test miniaturního herního PC
i Zdroj: PCTuning.cz


SX79R5 — nejvýkonnější barebone v nabídce Shuttle určený pro procesory Sandy Bridge E

Příkladem takového počítače je barebone Shuttle SX79R5, který jsem testoval před rokem. Osazen je základní deskou s paticí LGA2011 a určen je tedy pro procesory rodiny Sandy Bridge E. Tehdy jsem do malého počítače osadil procesor Intel Core i7-3960X v kombinaci s grafickou kartou nVidia GeForce GTX 680. Šlo o tehdy vůbec nejvýkonnější dostupnou konfiguraci, za kterou by se žádný hráč nemusel ani dnes stydět. Je nicméně nutné dodat, že hlučnost počítače v této konfiguraci v plné zátěži byla poměrně vysoká. Malé sestavy jsou ideální především v situaci, kdy se spokojíte s výkonem do úrovně vyšší střední třídy. Do této kategorie přitom mimo jiné i vzhledem k ceně spadá většina uživatelů.

Shuttle SH87R6 — test miniaturního herního PC
i Zdroj: PCTuning.cz


základ miniaturní herní sestavy se základní deskou formátu Mini-ITX a menší grafickou kartou

Zájemce o výkonný počítač s malými rozměry nemusí kupovat pouze počítače Shuttle. V případě zájmu si lze počítač sestavit z téměř libovolných dílů. V poslední době totiž svůj rozmach zažívá platforma Mini-ITX, která je s počítači Shuttle plně srovnatelná. Článek na stavbu takovéhoto malého počítače jsme vám přinesli na konci června. Šlo o poměrně výkonný stroj s procesorem Intel Core i5-3570K a grafickou kartou Asus GeForce GTX 670 MIni. Cena sestavy se pohybovala okolo 35 tisíc korun s daní, což je jen málo vyšší proti tomu, kdybyste podobně výkonný počítač stavěli ve standardní skříni.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama