sk-hynix-spustil-seriovou-vyrobu-18gb-lpddr5-cipu
Novinka SK Hynix spustil sériovou výrobu 18GB LPDDR5 čipů

SK Hynix spustil sériovou výrobu 18GB LPDDR5 čipů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 3. 2021 19:59

Přední výrobce polovodiču SK Hynix oznamuje, že započal sériovou produkci LPDDR5 DRAM modulů s rekordní kapacitou 18 GB. Od nových pamětí se očekává, že pomohou zvýšit výkon prémiových mobilních telefonů tak, aby poskytly nejlepší možné podmínky/výkon pro náročné hry s vysokým rozlišením, ale i pro stále propracovanější fotoaparáty, které často využívají náročnou umělou intligenci.

Reklama
Reklama

Prvním (ale jistě ne posledním) produktem s novými čipy bude chystaný herní telefon ROG Phone 5, jehož nejlepší provedení dostane právě 18 GB operační paměti - tím nabídne více RAM než většina noteboků a počítačů.

Nové čipy mají poskytovat přenosovou rychlost 6 400 Mbps, jsou tedy zhruba o 20 % rychlejší než dosavadní LPDDR5 s 5 500 Mbps. Konkurenční Samsung vyrábí LPDDR5 čipy s 6 400 Mbps od srpna 2020, jejich kapacita však dosahuje maximálně 16 GB.

K představení herního telefonu Asus ROG PHone 5 dojde už ve středu 10. března.

SK Hynix spustil sériovou výrobu 18GB LPDDR5 čipů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning