skladaci-mate-x-v-mrazech-rozhodne-neohybejte-varuje-huawei
Novinka Skládací Mate X v mrazech rozhodně neohýbejte, varuje Huawei

Skládací Mate X v mrazech rozhodně neohýbejte, varuje Huawei

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 11. 2019 18:00

Huawei Mate X je bezesporu fascinující přístroj, který ukazuje, jak by mohla vypadat budoucnost chytrých telefonů. Je skládací, nekompromisně vybavený a opravdu nápaditý. Výrobce si jej také cení na bezmála 60 tisíc korun. O to větší překvapení je, že svůj nadčasový kus techniky nedoporučuje ohýbat, tedy plnohodnotně používat, ve chvíli, kdy teplota klesne pod minus 5 stupňů Celsia.

Reklama

Co je důvodem upozornění, které najdeme ve formě jedné věty napsané malým písmem na oficiálním webu společnosti Huawei, nevíme. Pravděpodobně by v důsledku nízkých teplot došlo k poškození unikátního mechanismu, díky kterému lze telefon snadno rozložit a přeměnit v tablet s osmipalcovým displejem. Nebráníme se ani teorii, že by v mechanismu po přechodu uživatele z chladného do teplého prostředí vysrážela vlhkost a došlo by k poškození telefonu. Nejspíš půjde o kombinaci obou techto faktorů.

Skládací Mate X v mrazech rozhodně neohýbejte, varuje Huawei
i Zdroj: PCTuning.cz

Skládací Mate X se momentálně prodává pouze na vybraných trzích za závratnou cenu 2 299, tedy za zhruba 60 000 Kč. O dostupnosti smartphonu v České republice zatím nemáme žádné informace. O ohýbacím Huaweii se v posledních týdnech hovoří zejména v souvislosti s vývojem druhé generace. Model Mate Xs by měl dostat modernější hardware, což znamená, že Kirin 980 nahradí výkonnější Kirin 990 a významné vylepšení se dají očekávat i v oblasti fotoaparátů. Samotný design telefonu se pravděpodobně nebude měnit.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama