Skvělý herní monitor nese jméno Samsung Odyssey Neo G9
Novinka Skvělý herní monitor nese jméno Samsung Odyssey Neo G9

Skvělý herní monitor nese jméno Samsung Odyssey Neo G9

Mirek Kočí

Mirek Kočí

3. 8. 2021 14:07

Samsung představuje zakřivený model nové generace Odyssey Neo G9 (modelové označení G95NA) s technologií Quantum Mini. V České republice bude dostupný v průběhu srpna, kdy si ho budete moci předobjednat se zajímavým dárkem za 54 990 Kč.

Reklama
Reklama

Odyssey Neo G9 využívá stejnou technologii Mini LED jako nejnovější televize Samsung Neo QLED. Stojí za ní nový světelný zdroj Quantum Mini LED, jehož výška činí jen 1/40 konvenční LED diody. Tím pádem je panel Quantum Mini LED vybaven velmi tenkou mikrovrstvou s mnohem větším množstvím diod.

K dalším novinkám patří technologie Quantum Matrix s 12bitovou tonální gradací, což znamená podstatně lepší práci s kontrastem. S panelem Quantum Mini LED jsou tedy stíny temnější a jasy zářivější, k dispozici je 2048 ztmavovacích zón. Systém Quantum HDR 2000 se vyznačuje maximálním jasem 2000 nitů s certifikací VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) a poměrem kontrastu 1 000 000:1.

Skvělý herní monitor nese jméno Samsung Odyssey Neo G9

V dalších parametrech navazuje Odyssey Neo G9 na osvědčené vlastnosti předchozí verze Odyssey G9. Sem patří třeba ultraširoké provedení s úhlopříčkou 49 palců (124 cm), poměrem stran 32:9 a rozlišením Dual Quad High-Definition čili DQHD (5 120 × 1 440 bodů), ale také obnovovací frekvence 240 Hz a odezva 1 ms. Zajímavostí je, že zakřivení 1000R získalo certifikát Eye Comfort od přední mezinárodní certifikační instituce TÜV Rheinland.

Skvělý herní monitor nese jméno Samsung Odyssey Neo G9

Dále monitor nabízí funkce Adaptive Sync na DP1.4 a HDMI2.1 VRR (Variable Refresh Rate) prostřednictvím portu HDMI 2.1. Samozřejmostí jsou dále funkce Nvidia G-SYNC Compatibility a AMD FreeSync Premium Pro.

Nový monitor má lesklé provedení a futuristický světelný systém na zadní straně, který nabízí 52 barev a pět různých světelných efektů. Ve výbavě nechybí ani funkce CoreSync, díky níž si hráči mohou nastavit vlastní barevné režimy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning