sony-playstation-5-dostane-procesor-amd-ssd-a-zvladne-i-ray-tracing
Novinka Sony PlayStation 5 dostane procesor AMD, SSD a zvládne i ray tracing

Sony PlayStation 5 dostane procesor AMD, SSD a zvládne i ray tracing

Mirek Kočí

Mirek Kočí

17. 4. 2019 13:00 24

Po internetu opět začínají kolovat spekulace o chystané konzoli PlayStation 5. Nástupce aktuálně nabízených čtyřek dostane nejmodernější hardware a bude představovat to nejlepší z nabídky společnosti Sony. Kdy se nový herní systém začne prodávat, stále nevíme. Naopak jsme se v uplynulých hodinách alespoň náznakem dozvěděli, jakou nabídne výbavu.

Reklama

Serveru Wired se podařily již zjistit některé parametry chystaného PlayStationu, když jeho redaktoři vyzpovídali zaměstnance Marka Cernyho, který se na vývoji PS5 podílí.

Srdcem konzole by měl být již tradičně procesor od AMD, konkrétně by se mělo jednat o osmijádrový čip Ryzen třetí generace, který bude napojen na grafický čip Radeon Navi. Pro rychlé reakce a bleskurychlé načítání nejnáročnějších her má zařízení obsahovat solid-state disk (SSD). U nové generace PlayStationu budou pochopitelně podporovány i nejmodernější technologie jako ray tracing, 3D audio nebo rozlišení 8K.

Bohužel, zatím stále nic nasvědčuje tomu, kdy by se mohla novinka objevit. Dříve než příští rok se však nové konzole zcela jistě nedočkáme. Ostatně v jednom z rozhovorů to potvrdil nedávno i samotný japonský výrobce.

Sony PlayStation 5 dostane procesor AMD, SSD a zvládne i ray tracing
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama