souhrn-zpravicek-o-r600
Novinka Souhrn zpráviček o R600

Souhrn zpráviček o R600

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

2. 2. 2007 00:00 11

O R600 (nebo chcete-li Radeonu X2800) a ostatních čipech této řady se čas od času objeví nějaké krátké info, které na celou aktualitu nevydá. Občas je ale dobré udělat takové malé shrnutí a prodloužený víkend je ideální doba.

Reklama

30cm OEM verze Radeonu X2800XTX

Již dříve jsme věděli, že pro výrobce PC budou dostupné karty dlouhé 30cm. Koneckonců delší PCB může mít mnoho výhod; v tomto případě ale samotné PCB není tak dlouhé, z karty totiž přečnívá chladič.

Odpověď na otázku, proč je větrák schován za krytkou, vymyslel kdosi na Beyond3D fóru. Krytky jsou pravděpodobně z obou stran a při zapojení dvou karet do CrossFire může spodní karta nasávat vzduch klasicky zespoda a horní zeshora, takže karty si nebudou vzájemně překážet v proudu vzduchu.

Podle autora fotografie je zbytek chladiče překryt průsvitným černým plastem, skrze který jsou vidět žebra pasivu a měděné heatpipes. Tak nějak to vypadá i na následujícím úmyslně rozostřeném obrázku:

Ruby má dvojče... a ATi novou maskotku

Na snímku výše je sice známá Ruby (mimochodem, tohle je prý render z R600), ale je docela možné, že v dohledné době odešle ATi tuto krásku do důchodu. Server Hardspell píše o techdemu R600, kde kromě Ruby účinkuje její dvojče Jade. A proč si myslíme, že Jade připraví Ruby o práci? Není přeci tajemstvím, že Ruby se ráda obléká do červené, jenže tato barva už u ATi není v módě. Nahradila ji zelená, což je zároveň oblíbená barva Jade.

A další střípky o specifikacích

Podle serveru MyDrivers.com je finální takt R600 nezaokrouhlených 814MHz a má 64 unifikovaných shaderů a zřejmě 32 ROP jednotek. MyDrivers se shoduje se serverem PCPop, že RV630 (mainstream) bude mít pouze 128bitovou sběrnici a RV610 (low-end) pouze 64bitovou, a také že oba tyto čipy budou vyráběny 65nm technologií.

Update: Podle serveru TGDaily bude Radeon X2800 vydán před CeBITem na jakési akci AMD/ATi zvané "Tech Day", v Amsterdamu mezi 11. a 13. březnem a za přítomnosti novinářů ze 45 zemí. CJ z Beyond3D fóra ovšem dodává, že na Tech Day nebudou předvedeny žádné benchmarky, neboť NDA končí až o dva týdny později.

PCTuning fórum: R6x0 - technologie, spekulace...

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama