spekulace-playstation-5-dorazi-ve-dvou-verzich
Novinka Spekulace: Playstation 5 dorazí ve dvou verzích

Spekulace: Playstation 5 dorazí ve dvou verzích

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 9. 2019 10:00 1

Příchod nové generace konzole PlayStation, neoficiálně označováná jako PlayStation 5, se pomalu ale jistě blíží. Dřívější leaky naznačují, že systém vyjde v březnu nebo v listopadu 2020. Nejnovější spekulace sice neupřesňují datum vydání, ale i tak přinášejí jednu hodně zajímavou informaci, a to, že Sony připravuje na start hned dvě verze konzole: základní model i variantu Pro, aby měli hráči už od začátku možnost na výběr.

Reklama

Na plány japonského elektronického gigantu server Wccftech upozornil respektovaný novinář Zenjiho Nishikawa, který už několikrát odhalil předčasně plány společnosti. Jestli bude mít pravdu i nyní, se teprve uvidí. Ale vůbec bychom se tomu nedivili.

Co se týče výbavy, tak se předpokládá, že PS5 dostane procesor třetí generace AMD Ryzen s osmi jádry a grafickou kartu z rodiny Radeon Navi s podporou ray tracingu. Těšit se mohou hráči i na mnohem lepší audio zážitek (3D audio) a přítomnost SSD, který dramaticky zkrátí nahrávací časy. Nový PlayStation má podporovat hraní ve 4K rozlišení až při 120 Hz, přičemž na titulech pro chystanou next-gen konzoli pracuje už řada studií. Zachována má být Blu-ray mechanika a kompatibilita s PlayStationem 4, a to včetně headsetu pro virtuální realitu.

Spekulace: Playstation 5 dorazí ve dvou verzích
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama