Spintires: Mudrunner – bahno je zpátky!
PCTuning Článek

Spintires: Mudrunner – bahno je zpátky!

Jan Schrenk

Jan Schrenk

31. 10. 2017 03:00 17

Seznam kapitol

1. Od kickstarteru po grandiózní úspěch 2. O co tady běží? Ehm jde…ehm…sotva leze? 3. Vozový park, aneb Vejtřaska na ruský způsob 4. Typy misí 5. Kirovec 6. Proč ano a proč ne Mudrunner?

Ruský mužík je zvláštní poddruh Homo Sapiens. Vyznačuje se nesmírnou odolností vůči jakékoliv myslitelné nepřízni počasí, bezbřehým patriotismem a především kladným vztahem k vodce. Rus ví, že cesta k cíli není vždy lemována růžovými keři a že při jeho dosazování občas po okolních lesích, lukách, polích a národech létají třísky. Ale Rus si vždy a za všech okolností uvědomuje, že on cíle prostě dosáhne. Je to Rus!

Reklama
Reklama

Od kickstarteru po grandiózní úspěch

Vzpomínám si, jak na našem letecko-simulátorovém fóru před řadou let vzniklo vlákno týkající se nějakého ruského projektu, který měl být založený na off-road ježdění. Už samotná první idea a nějaké snad uniklé rendery ukazovaly cosi, co se dosti vymykalo čemukoliv dosud viděnému. Semínko bylo zasazeno v hlavách nejednoho z nás a my toužebně očekávali nějaké ty veřejnosti přístupné beta verze. Ačkoliv řada lidí z mého okolí byla tehdy novým Spintires nadšená, já stále odolával a říkal si: „Na tohle nemám čas, celé je to nějaké gumové a nedá se jezdit s pohledem z kabiny“.

Spintires: Mudrunner – bahno je zpátky!

Snad o rok později se mi udělalo nějak nevolno, já se hodil marod a co čert nechtěl, na Steamu zrovna byly Spintires v nějaké akci, takže už tak nízká cena se změnila v cenu mrzkou. No a za mrzký peníz si to pořídit mohu. Vzpomínám na pálící laptop na břiše a hodiny, hodiny a další hodiny trávené s teploměrem v puse a hlavou v lesících a bažinách.

Spintires: Mudrunner – bahno je zpátky!
Spintires: Mudrunner – bahno je zpátky!
Spintires: Mudrunner – bahno je zpátky!

Statisíce prodaných kopií znamenaly grandiózní úspěch celého projektu a herní trh zase jednou ukázal, že má stále mnoho neprobádaných míst, která se dají krásně zpeněžit. Úspěch byl tak velký, že vytvoření následníka či pokračovatele bylo jediné logické řešení. No a ten následník se jmenuje, voila: Spintires: Mudrunner.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning