spolecnost-sapphire-pridala-do-sve-nabidky-grafickou-kartu-radeon-r9-290x-vapor-x-oc
PCTuning Novinka

Společnost SAPPHIRE přidala do své nabídky grafickou kartu Radeon R9 290X Vapor-X OC

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 4. 2014 10:00 Sdílej:

Před nedávnem jsme Vám přinesli zprávu o netradičně vyhlížející grafické kartě Radoen R9 290 Vapor-X OC od společnosti SAPPHIRE. Nyní tato společnost rozšiřuje řadu Vapor-X o další model a to Radeon R9 290X Vapor-X OC. 

Reklama
Reklama

Jak jste si z označení jistě vyvodili, jedná se o továrně přetaktovanou kartu, která nabídne frekvenci GPU 1080 MHz. Dále je karta vybavena 4 GB GDDR5 pamětí, které mají frekvenci 1410 MHz, jejich celkový efektivní takt je tedy 5,64 GHz

 

Zajímavostí karty je především její chladič, který nese označení Vapor-X a je založen na technologii tzv. Vapor Chamber (parní komory). Jedná se o komoru umístěnou mezi GPU a chladičem, do níž se shromažďuje teplo, které je následně odváděno do hliníkového pasivu. 

 

Od základny chladiče a tudíž i komory je teplo do pasivní části odváděno poměrně netradičně jednou heatpipe trubicí s průměrem 10 mm, dvěma trubicemi s průměrem 8 mm a dvěma 6mm trubicemi. Ve vrchním krytu, kombinujícím černou a tyrkysovou barvu, jsou umístěny tři ventilátory (Tri-X struktura), které dále ochlazují hliníkový pasiv. Na zadní straně se potom o dochlazování pamětí a VRM stará hliníkový backplate

 

O tom, že karta cílí především na hráče, náročné uživatele a overclockery, svědčí i použití 10fázového VRM Aero10, které zajišťuje vysokou stabilitu i při vyšším přetaktování. Napájení využívá také tzv. Direct-FET obvody a tlumivky Diamond Black z výroby SAPPHIRE. Co se výstupů týče, nabízí karta dva porty DVI, jedno HDMI a jeden DisplayPort 1.2. 

Jediné o čem se výrobce zatím nezmiňuje, je cena této karty. 

Zdroj: TechPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning