star-wars-battlefront-je-poradny-hit-pry-uz-se-ho-prodalo-pres-13-milionu-kopii
PCTuning Novinka

Star Wars Battlefront je pořádný hit, prý už se ho prodalo přes 13 milionů kopií

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
3. 1. 2016 16:00 6 Sdílej:

Star Wars Battlefront možná není takový, jaký jsme čekali. Hra cílí spíše na casual publikum, které si k této multiplayerové akční hře sedne jednou týdně. Nicméně i přes velké zklamání hromady herních i Star Wars fanoušků se jedná o obrovský hit.

Reklama
Reklama

Analytici uvedli, že nejnovější kousek od mistrů ze švédského DICE (zastíněných vydavatelským domem Electronic Arts), se prodalo již 12 – 13 milionů kopií.

Michael Pachter ze společnosti Wedbush Securities odhadl, že 6 milionů kopií Star Wars Battlefront pro PC, Xbox One a PS4 bylo prodáno v listopadu a dalších 6 milionů potom v prosinci.

Za předpokladu, že průměrná cena hry činí 55 dolarů (v EU se hra prodává za stejnou cenu v eurech, ale na druhou stranu již byla během svátků zlevněna), vygenerovaly prodeje Battlefront příjmy v hodnotě 660 000 000 dolarů (cca 16 miliard korun).

Zajímavé je, že společnost EA předpověděla, že 13 milionů kopií Star Wars Battlefront se prodá do 31. března 2016. EA tak nyní možná bouchá šampaňské a slaví. A nebo také ne – čísla jsou totiž neoficiální.

Recenzi Star Wars Battlefront najdete na PC Tuningu.

Jak se vám Star Wars Battlefront líbí?

Zdroj: GameSpot

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning