stavime-htpc-dil-3-skrin-coolermaster-cavalier4
PCTuning Článek

Stavíme HTPC, díl 3. - skříň CoolerMaster Cavalier4

Kwolek Jirka
Kwolek Jirka
6. 9. 2007 01:00 26 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Cooler Master Cavalier 4 (CAV-T04) 2. Cavalier 4 - provedení skříně 3. Cavalier 4 - vnitřní uspořádání

V předvčerejším díle jsme probrali celou řadu krásných a elegantních skříní a bylo skvělé, kdyby si ty nejkrásnější broušené hliníkové klenoty mohli dovolit všichni. Co však dělat v situaci, kdy je HTPC vašim druhým domácím počítačem a rozpočet na jeho stavbu je tudíž hodně napjatý. Procesor, základní desku, disk i paměti musíte koupit - jediným místem kde se dá trochu šetřit je skříň. Cooler Master Cavalier 4 s 350W zdrojem stojí 3000Kč. To není tak zlé...

Reklama
Reklama

Bylo by hloupé, kdybychom psali o HTPC a přitom tyto počítače nestavěli. Nejlepší školou je přece praxe. Před několika dny za mnou přišel kamarád, ať mu pomůžu se stavbou počítače, který hodlal umístit v obýváku. Už ho nebavilo nosit počítač z pracovny jen proto, že se se chce s přítelkyni podívat na nový film. Vzhledem k tomu, že kamarád nehodlal stavět další "hlavní PC" bylo jasné, že nový stroj nebude žádným "těžkým bitevníkem".

Nejdříve jsem navrhoval skříň Cooler Master CM Media 260. Nenašli jsme však žádnou desku s čipovou sadou ATi 690G, která by do této skříně "pasovala". Rozhodli jsme se proto změnit skříň na typ, kterému bude použitá deska šum-a-fuk. Volba padla na ne tak elegantní, ale o to praktičtější skříň Cooler Master Cavalier 4. Co od ní můžete očekávat?

  • Provedení: obsahuje zdroj 350W
  • Počet interních 3,5" pozic: 1
  • Počet externích 3,5" pozic: 2
  • Počet externích 5,25" pozic: 2
  • Rozměry skříně [v x š x h mm]: 135 x 430 x 440
  • Čelní konektory: 2 USB, 1 FireWire (IEEE 1394), 2 audio
  • Použitelné základní desky: Micro ATX, ATX
  • Hmotnost: 8kg

Cena: s DPH 3000Kč s 350W zdrojem

Cavalier 4 - varianty

I jako u mnohých jiných HTPC skříní, je Cavalier 4 na trh dodáván v černém i stříbrném provedení a je jen na vás, jestli vsadíte na kontrast stříbrné nebo eleganci (a nepraktičnost) černé.

Škoda, že zatím u nás nejsou dostupné varianty Cavalieru s apartním analogovým budíkem (ukazatelem úrovně zvukového výstupu). Na druhou stranu taková ozdoba leží přesně na rozhraní mezi PC tuningem a "tuzingem".

V další kapitole si podrobně popíšeme provedení a vnitřní uspořádání skříně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning