SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku
Článek SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku

SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

28. 9. 2017 03:00 9

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Tlačítka a ergonomie
5. Senzor a jeho testování 6. Software 7. Závěr

Hledáte ideální herní myš? Tak už nehledejte, je tu nový Rival 310 od SteelSeries. Zdědil a zdokonalil vynikající ergonomii původního modelu, přidal lepší, lehčí a odolnější materiály, snížil hmotnost, nasadil nový optický senzor a integroval rychlé spínače s velkou výdrží. Co víc si můžete od herní myši přát?

Reklama
Reklama

Rival je už jméno, které má mezi hráči nějakou váhu. SteelSeries totiž uspěli s původním Rivalem a díky zlepšování a ladění detailů jsme se dostali ke kusům, jako jsou například nedávno testovaný Rival 500 či 310, na který se podíváme dnes.

SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku

Od vydání původního Rivala uplynula dlouhá doba, a přesto jej pořád mám doma a aktivně využívám. To se projevilo na některých prvcích myši. Zejména gumové bočnice utrpěly používáním hodně a v podstatě se prošoupaly až na plast. Jinak ale nemám původnímu modelu moc co vyčíst, což je vzhledem k délce používání úctyhodný výsledek.

Starý Rival byl jen jeden, dnes SteelSeries nabízí hned několik variací. Například pro 500 je charakteristický počet tlačítek a směřuje spíše na RPG/RTS/MOBA hráče – tím se liší od svého praotce poměrně dost. Pro ty, kteří chtějí co nejpřesnějšího nástupce původního modelu, je tu právě model 310.

SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku

Otázkou je, jak moc se liší a to po stránce tvaru a ergonomie, tlačítek, kabelu, provedení ale i senzoru. Laťka byla nastavena vysoko a v sázce je toho hodně – na herní myši lze leccos pokazit. Proto se dnes na Rivala 310 podíváme podrobněji a zjistíme, jak si vede ve srovnání nejen s letitým předchůdcem, ale hlavně i s dnešní špičkou v oboru.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning